Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
16x16
Pēdējās izmaiņas veiktas:
12.11.2018.

Tēma "Sakari"

Līdzīgi kā iepriekšējos gados, kad Radio NABA aicināja ikvienu radoši izpausties par tematiku, kuras centrā atradās radio un viss, kas ar to saistīts, arī šogad fotokonkurss izaicina kā topošo, tā esošo fotomākslinieku radošumu un viņu fotoaparātu objektīvus. Līdz 25. novembrim (ieskaitot) ikviens var pieteikties dalībai šajā konkursā, aizpildot  aizpildot elektronisko pieteikuma anketu. Turpat atrodami konkursa noteikumi. Konkurss paredzēts visām vecuma grupām un tajā var iesniegt 1-2 fotogrāfijas.

Konkursa tēmas „Sakari” interpretācija paver neticami plašas iespējas. No kosmiska mēroga sakariem, sakaru pavadoņiem un pārdomām par to, vai patiesība tiešām ir tur – ārā, līdz iespējai ar fotogrāfiju palīdzību izstāstīt diviem vien zināmu satikšanās stāstu, pat ja reizēm ir sakari, kuri neturpinās ilgāk par vienu nakti. Mūsdienās nokļūt ārpus sakariem nav nemaz tik vienkārši, bet reizēm pietiek aizbraukt mazliet nostāk no pilsētu centriem. Sakari nozīmē arī informācijas apmaiņu un nodrošina mijiedarbību, bet daži sakari mēdz būt īpaši noderīgi.

Katrs fotokonkursa dalībnieks var parādīt savu redzējumu par izvēlēto konkursa tēmu. Aicinām darbos radoši paust redzējumu saskaņā ar savu oriģinālo vēstījumu un apspēlēt kādu sev aktuālu motīvu. Kas tajā būs redzams, paliek katra paša ziņā. Nepastāvot nekādiem tēmu ierobežojumiem, galveno uzmanību pievērsīsim bilžu kvalitātei – tām jābūt pietiekami lielā izšķirtspējā. Nepietiekamas izšķirtspējas attēli dalībai konkursā netiks reģistrēti. Tēma ir plaša un neaizmirsīsim – iztēlei robežu nav.

Visnotaļ sakarīga žūrija vērtēs darbus pēc to mākslinieciskās un tehniskās kvalitātes, idejas un atbilstības konkursa radošajai tēmai. Konkursa rezultāti tiks paziņoti 1. decembrī izstādes atklāšanā radio tiešraidē. 25 žūrijas izvēlēti darbi tiks apbalvoti un piedalīsies ceļojošā fotoizstādē "16x16", 3 labākie autori iegūs papildu balvas.

 

Nolikums:

1) Pieteikšanās fotokonkursam 16x16 notiek elektroniski, aizpildot pieteikuma anketu.

2) Katrs dalībnieks var piedalīties konkursā ar 1-⁠2 fotogrāfijām.

3) Fotogrāfija var būt gan digitāla, gan analoga, ja nepieciešams, arī apstrādāta.

4) Iesniegtajām fotogrāfijām noteikti jānorāda nosaukums.

5) Konkurss tiek rīkots visām vecuma grupām.

6) Konkursā noteikts formāta ierobežojums: vismaz 5Mpix izšķirtspēja.

7) Nolikuma tehniskajām un mākslinieciskajām prasībām neatbilstoši darbi netiks reģistrēti dalībai konkursā.