Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Oranžās Brīvdienas – „Tilti” (Naba Music, 2015)
Jānis Jansons, raidījums "Vārnu laiks"
08.05.2015

Latviešu turbo folka grupai „Oranžās Brīvdienas” izdots otrais albums – „Tilti” . Iepriekšējais grupas veikums „Spīd” diskos dienas gaismu raudzīja akurāt 2012. gadā. Grupa lieliski sevi pierādījusi ne tikai pašmāju koncertu dzīvē, bet arī ārpus LV robežām. Grupas vizītkarte – vismaz 9 personāži, kas mēdz ietērpties oranžos tērpos, bet muzikāli – gaumīgi skan kopā kokteilis, ko veido: balsis, ģitāras, trombons, bungas, bass, saksofons, trompete, mandolīna.

Te ir gan ska, gan regejs, gan roks, gan griezīgās ģitāras. Varbūt ir arī folks, mūsdienīgs, tas galvenokārt izpaužas, kā vēlēšanās dziedāt vai kustēties līdzi.

Un visam pāri ironiskie, lipīgie teksti, kas liek smaidīt plašāk. Nekā sarežģīta, viss skan gana lipīgi un melodiski, kas grupu padara par lielisku ballīšu grupu vai ierakstu, kas uzlabo garastāvokli ikdienā.

Viscaur latviešu valodā, par latvietim aktuālo un svarīgo ar krietnu pievienotā pozitīvisma devu. Protams, būs tie, kas „Oranžos” salīdzinās ar lērumu pasaules ska / punk grupu, ka tie neko jaunu neizdomā, šajā gadījumā, gan – grūti iedomāties, kurā virzienā šis žanrs varētu evolucionēt, lai radītu ko super jaunu, pat klausāmu.

Divreiz klausoties nāk prātā, ka nemaz nenomāc, ka viscaur ir pūšamie instrumenti, tempo maiņas un turbo. Drīzāk, iekrīt ausīs, cik prasmīgi tamborē ģitārists vai cik feini skan 8 kartīgie vokālie pārklājumi.

Trijos vārdos – paliekoša vērtība, pie kuras atgriezties atkal un atkal. Jāklausās skaļi. Regulāri.

Albums ierakstīts „Hodila Rec” , Valmierā, māsterēts „Mercury Mastering” ASV

Albuma hiti: „Mani Nelaiž” , „Turbo Traktors”

https://lv-lv.facebook.com/oranzasbrivdienas

http://oranzas.lv

Tēma: MūzikaAlbumu apskati

Komentāri (0)
Pievienot komentāru:
###CAPTCHAINPUT###