Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

„Odekolons # 14” (HUBB, 2014)
Jānis Jansons, raidījums "Vārnu laiks"
08.05.2015

Krietnu laiku atpakaļ, pirms interneta ēras uzvaras gājiena, „Odekolons” izlases bija gaidīts notikums, gan kasetēs, gan pēcāk arī diskos. Tā bija klausāmviela, lai sekotu līdzi pašmāju neatkarīgo / pagrīdes grupu daiļradei, aktualitātēm un pat novitātēm.

Vismaz trīslitru ordeni ir pelnījis šo izlašu kopā licējs – Raimonds Lagimovs, mūziķu aprindās plašāk zināms, kā „Dambis” .

Pēc desmit gadu pauzītes, „Odekolons” ir atpakaļ. Labi, ka tā, jo šajā izlasē apkopotas dziesmas, kas vislabāk raksturo notikumus pašmāju neatkarīgajā mūzikā par aizgājušo gadu. Izlasē ir ieķļautas gan jau zināmu grupu dziesmas, gan arī jauno grupu gabali. Visdažādākajā latviešu rokmūzikas dažādības stilistikā, ar uzsvaru - latviešu, jo visas dziesmas ir latviešu valodā. Stilistiski, te ir pa druskai no visa – indie, alternatīvais roks, elektronika, ska, punk, lo-fi.

Salīdzinot ar agrīnajiem „Odekoloniem”, uzteicama ir arī ierakstu kvalitāte – dziesmas galvenokārt ierakstītas profesionālās ierakstu studijās, nezaudējot dziesmu indentitāti vai noskaņu.

Idejiski, šādai izlasei būtu jābūt katra sevi cienoša latviešu melomāna disku plauktā. Arī bibliotēkās. Iespējams, pat vēstniecībās?

„Odekolons” neapkopo komerciālo rādio hītus un tikai. Tā ir aizgāušā gada retrospekcija, par mūziku, kas neatbilst ierastajiem formātiem, bet tai pat laikā, tā nemaz nav sliktāka par to.

24 grupas un 24 dziesmas, kas vislabāk raksturo muzikālo dzīvi, sasniegumus, izaugsmi, novitātes pašmāju mūzikā, kuru pierasts dēvēt par „pagrīdes” vai „neatkarīgo” .

Protams, tiem, kas pieraduši pie masu TV un radio, šī izlase liksies dīvaina, savāda un nepierasta. Tomēr – provējiet, provējiet, provējiet.

Lieliski derēs, kā dāvana draugiem, gan vietējiem, gan ārzemju.

„Oranžās Brīvdienas” , „Gaujarts” , „7 Pieauguši Vīrieši” , „Striķis” , „Židrūns” , „Tramplīni” , „Bērnības Milicija” , „Stūrī Zēvele” , „Alis P” , „Hipstokrātija” , „Inokentijs Mārpls” , „Jūdas Graši” , „Deskalighters” , „Starmetis” , „Ēnu Kaleidoskops” , „Ingus Baušķinieks” , „Manta” , „Čipsis Un Dullais” , „Anna Kijevā” , „Martas Asinis” , „Baložu Pilni Pagalmi” , „Smeldze” , „Zig Zag”, „Isms”.

Iepriekšējo "Odekolonu" izdevumi

Tēma: MūzikaAlbumu apskati

Komentāri (0)
Pievienot komentāru: