Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Skyforger „Senprūsija” (Thunderforge Rec, 2015)
Jānis Jansons, raidījums "Vārnu laiks"
08.05.2015

Viena no vispopulārākajām pašmāju metālistu grupām, gan Latvijā, gan pasaulē, nule laiduši klajā savu jaunāko, pēc skaita sesto albumu „Senprūsija”.

Albums ierakstīts 2013-2014. gadā, grupas skaņotāja Ginta Lundberga uzraudzībā, kurš arī miksējis un māsterējis albumu.

Izspēlējušies cauri dažādiem Latvijas vēstures posmiem – sākot ar pagānu cīņām pret krustnešiem pirmajā demo „Semigall’s Warchant” , turpinājuši šo tematiku albumā „Kauja Pie Saules” , latviešu strēlnieku gaitas albumā „Latviešu Strēlnieki” , pagānu tematiku albumā „Pērkoņkalve” un pieķērušies pasaku varonim Kurbadam albumā „Kurbads” . Pieminams noteikti ir arī albums „Zobena Dziesma” – nekādu smago ģitāru, tikai autentiskā latviešu folkmūzika grupas izpildījumā un aranžējumā.

„Senprūsija” – albums, kas grupas skanējumu mazliet pietuvina agrīnajiem albumiem – smagnējāks, asāks, ašāks, bet nav zaudējis melodiskumu. Stilistiski, black un thrash metal piejaukumi sastopas ar minimālām tautas mūzikas piedevām.

Protams, pēc „Pērkoņkalves” vai „Kurbads” daudziem šis albums liksies smagāks, griezīgāks, mazāk folcisks un pagānisks, jo šajā nav izteiktu folkdziesmu vai uzsvaru uz folkmūzikas instrumentiem, lai gan abi šie elemeti šajā albumā ir. Pēc vairāku reižu klausīšanās, albums „pielīp”, atklāj arvien jaunas muzikālās „rozīnes” , kas pavirši klausoties pirmajā reizē nav pamanītas.

Albums paliek atmiņā ar vokālista Pētera specifisko „ķērkšanu” , uzteicami spēcīgiem ģitāru rifiem, smagnējo melodiskumu, kopdziedāšanu un pērkonbungām.

Tekstuāli – albums viscaur veltīts Baltijas jūras apdzīvotājiem – senajiem baltiem - senprūšiem, kas albuma tekstuālo daļu padara interesantu arī tiem, kam vēsture neintteresē ne nieka. Kā teica, grupas līderis Peteris – viss, kas palicis pāri no senprūšiem ir – kauli un arheoliģiski artefakti.

Tēma: MūzikaAlbumu apskati

Komentāri (0)
Pievienot komentāru:
###CAPTCHAINPUT###