Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Nicolas Jaar - Nymphs II EP
Atis Žagars, "Mūzikas Sirds"
14.05.2015

Nikolasa Džāra pirmais solo ieraksts pēc trīsarpus gadu pārtraukuma.

Lai arī pēdējo oficiālo relīzi čīliešu izcelsmes Ņujorkas producents Nikolass Džārs izdeva 2011.gadā (EP „Don’t Break My Love”), viņa vārds no jaunās paaudzes labāko producentu sarakstiem nav nozudis ne mirkli. 2012.gadā viņš par sevi atgādināja projektā Just Friends kopā ar slavenā režisora Stīvena Spīlberga meitu Sašu, 2013.gadā izdeva kopīgu albumu ar ģitāristu Deivu Haringtonu duetā Darkside, kas pērn pasludināja savu galu, bet visam pāri bijuši viņa ik pa laikam izdotie remiksi, no kuriem pēdējais nāca pirms dažiem mēnešiem – Florence and the Machine dziesmai „What Kind of Man”. Šonedēļ viņš laida klajā jaunu, divu kompozīciju EP „Nymph II”.

Pirms dažām dienām nejauši atradu rakstu, kurā citēts pats Džārs, savu mūziku nodēvējam par „blue-wave”. Tas šķiet pat ļoti trāpīgs apzīmējums no abām zilās krāsas populārākajām asociācijām – okeāna/jūras plūstošajiem un reizēm bangojušajiem ūdeņiem, kā arī skumjām. Visspilgtāk tas izpaužas A-puses darbā „The Three Sides of Audrey and Why She’s All Alone Now”, kurā pat atsevišķas skaņas izklausās pēc ūdens plunkšķiem, ko ik pa laikam papildina Toma Jorka stilā ieturētas, raustītas vokāla partijas un negaidīti basa triecieni. Savukārt b-pusē esošais „No One Is Looking At U”, lai arī minimālāks skaņas un produkcijas izpausmē, acumirklī pārņem ar savu introverto noskaņu un tai piestāvošo mantru „No one, no one, no one is looking at you”.

Pērn rudenī, kad Darkside nospēlēja savus pēdējos koncertus, daži pazīstami cilvēki bija stipri sabēdājušies. Es tolaik mierināju, ka nav ļaunuma bez labuma – būs atkal jaunas solo relīzes Nikolasam. Pirmā no tām ir viena no labākajām Džāra diskogrāfijā.

#MūzikasSirds vērtējums: 8.5/10

 

 

Tēma: MūzikaAlbumu apskati

Raidījums: Mūzikas sirds

Komentāri (0)
Pievienot komentāru:
###CAPTCHAINPUT###