Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Kapakmens „Anarhija” (2015)
Jānis Jansons / raidījums „Vārnu Laiks”
07.07.2015

Pašmāju mūzikā arvien ir pērles, lai vai kā mēs paši čīkstam, ka viss ir slikti, nekā jauna un laba nav.

Šis grupai ir otrais albums. Debijas ieraksts „Anti-Pozitīvs” izdots 2013. gada beigās. Grupa radusies 2013. gadā, turpina spēlēt smagnējāku metālu, reizē gan nav tik smags, lai būtu piederīgs metālistu auditorijai. Toties, ideālā publika ir smagnējāka hardcore / punk žanra cienītāji. Nebūtu nekāds pārsteigums, ja šīs grupas lielākais fans varētu būt Einārs Cilinskis.

Jāatzīst, nav slikti. Protams, ka šajā žanrā nekā jauna nav, bet tas turpina pastāvēt. Foršākais, ar ko disks paliek atmiņā – šodien ir ļoti maz grupu, kas spēlē šo te, vecās skolas ietekmēto mūziku, bet nav mutējušies par metalcore, crabcore vai djent. Vecās punk/hardcore skolas ietekmes, drusku crust un drusku metāla.

Otrais būtiskais aspekts - sociālpolitiski aktuālākais albums šobrīd. Par ko liecina veiksmīgi izvēlētais  albuma nosaukums. Sociālpolitiski spoži vienmēr ir bijuši panki un reperi, jo viņi vienmēr ir spējuši oriģināli ieravēties sociāli neērtajos jautājumos, sabiedrības problēmās, runāt, urdīt un ņemties.

Šajā gadījumā – visos laikos aktuālās problēmas sabiedrībā, bet jau mūsdienīgāk. Par reliģiju, reliģisko fanātismu, zinātni, dzīvnieku tiesībām un teroristisku demokrātiju.

Teksti viscaur latviešu valodā, vietumis liekas, drusku primitīvi, vietumis ironiski, vietumis – asi un precīzi. Pieķēru sevi, ka diska taustāmajai versijai tomēr ir plusi, malači, ka esat ielikuši tekstus!

Kādā brīdī liekas, ka albums ir vienveidīgs, bet reizē – dziesmu garumi nepārsniedz 3 minūtes. Agresīvais vokāls, griezīgās ģitāras kopā ar bungām, basu labi uzkurina aizdomāties līdzi, cerams, ka iespers pa sēžamo vietu klausītājam - arī mainīties līdzi labākai dzīvei, nevis tikai kratīt galvu, šļakstot alu.

Šaubu nav – dumpiniekiem šis albums jāklausās no rīta un vakarā, pat ja ikdienā nēsājat uzvalku. Grupa koncertē reti, ja gadās – nelaidiet garām. Ja ir tikpat enerģiski, kā diskā – malači!

Taustāmais formāts dumpinieciski mazā tirāžā – vien 100 eksemplāri.

lv-lv.facebook.com/kapakmens

kapakmens.bandcamp.com

Tēma: Albumu apskatiMūzika

Raidījums: Vārnu laiks

Komentāri (0)
Pievienot komentāru: