Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Catalepsia „World Of Cliche” 2015
Jānis Jansons / raidījums „Vārnu Laiks”
08.09.2015

Brīžos, kad liekas, ka pašmaju metālistu skatuve ir pieklususi vai apstājusies, pēkšņi no tās tumšakajiem stūriem izlec kāda jauna grupa vai ieraksts.

Arī šajā gadījumā, grupa „Catalepsia” , kuru vairums klausītāju bija pa kluso apbedījuši, jo grupa bija pazudusi no aktīvās aprites, koncertdzīves, likās, ka viss cauri. Nekā nebija. Grupa pamainījusi sastāvu un ir atpakaļ. Iespējams, ka pat spēcīgāki, kā līdz šim.

Debijas albums ierkasts prasījis veselu gadu, jo iesākts 2014. gadā, bet dienas gaismu ieraudzījis tikai tagad. Milzīgs prieks, ka ne tikai digitāli, bet arī fiziskajā formātā.

Otrs prieks, ka gads nācis par labu. Viss smuki salikts pa plauktiem, nekā lieka, smuki nostrādāts, ierakstīts, māsterēts. Visticamāk, te savu prasmīgo roku un padomu pielicis Agnis Aldiņš no „Nezvērs Studio” .

Pieļauju, ka ilgais ceļš kāpās, kas pēdējā laikā vajā arī citas pašmāju grupas, ir sastāvu maiņas, jo „Catalepsia” par sevi pieteica jau 2005. gadā.

Reizē, daudzi būs pamanījuši, ka grupas idejiskais līderis Ervīns labu laiku bija manāms arī grupas „Heaven Grey” sastāvā, kā vokālists.

Ja Jums dvēselē mājo melanholiskie motīvi, patīk gotiskais roks, doom metal vai melodisks, tumšs, bet ne pārak smags metāls, Jums derētu uzmest vismaz vienu ausi šim ierakstam.

No malas skatoties, tīri un smuki ierakstīts. Atmosfērisks, noskaņām bagāts, smagnējs, ar smukiem ģitāru brāzieniem un solo gājieniem. Ar smuku vāciņu, kas nemānās par saturu. Un pats labākais šī žanra grupām – šajā gadījumā, dziesmu garumi nepārsniedz 5 minūtes pārsvarā, kas nenogurdina.

Un pats labākais, ka ir divas dziesmas latviešu valodā, pārējās 8 gab ir angliski.

Nezinot, ka šī grupa ir no Latvijas, pirmo reizi dzirdot, visticamak liksies, ka tie ir somi, jo viņiem ļoti padodas melanholiskais metāls. Gan kvalitātes, gan izpildījuma, gan tehnikas ziņā.

Lieki piebilst, ka kopš „Skumju Akmeņi” pačibēja, melanholsikā roka / metāla jomā mums bija palikuši tikai pusaktīvie „Heaven Grey” un smagnējie „Frailty” . Bet vēl jau ir arī „Oceanpath” no jaunās paaudzes, bet kamēr tie darina debijas ierakstu – pa to laiku Jums pietiks ar „Catalepsia” .  Rudens mūzika.

p.s. 11. Un 12. septembrī, melanholiķu saiets – Melnajā Piektdienā – divas dienas no vietas – Catalepsia, Heaven Grey, Frailty, Saturnus, Ereb Altor, Autumnal, Woe Unto Me un citi.

https://catalepsia-band.bandcamp.com/releases

https://www.facebook.com/catalepsia.official

Tēma: Mūzika

Raidījums: Vārnu laiks

Komentāri (0)
Pievienot komentāru: