Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Leprous
Leprous
Leprous Legacy ID
Rīgā notiks vienīgais grupas Leprous koncerts Baltijā
Evita Hofmane, raidījums "Vārnu laiks"
05.10.2015

27. oktobrī, Rīgā, klubā Melnā Piektdiena notiks vienīgais norvēģu progresīvā metāla apvienības Leprous koncerts Baltijā. Kopā ar viņiem uzstāsies arī tautieši Sphere, Rendezvous Point un Latvijas progressive metal formācija Legacy ID.

Leprous ir 2001. gadā norvēģu pilsētā Notodenā izveidotā progresīvā metāla grupa, kuras mūzika balstās uz sarežģītiem ritmiem un vokālu a’la gribu būt Metjū Belamijs. Kolektīvu savā paspārnē ņēmis norvēģu mūziķis Ihsahn (Vegards Sverre Teitens), kas pazīstams pēc darbības kulta blekmetāla brigādē Emperor – viņš bijis gan albumu līdzproducents, gan šo to pat iedziedājis.

Par Leprous mūziku lasīts pat tāds interesants vērtējums, ka tas ir Pink Floyd un King Crimson krustojums ar Tool – šķiet, nereāls kokteilis... Norvēģu četrotnes (studijas darbos un koncertu laikā talkā tiek ņemts arī basģitārists) kontā ir četri albumi, visi itin labi novērtēti attiecīgajās aprindās.


2008. gadā tika radīts demo ieraksts Tall Poppy Syndrome un grupa parakstīja līgumu ar Sensory Records. Pirms Tall Poppy Syndrome, Leprous uztaisīja vēl divus demo ierakstus, kuri bija augsti novērtēti presē. Muzikanti ierakstīja pilnformāta albumu Aeolia uz saņēma augstāko vērtējumu norvēģu žurnālā www.metal-norge.no.

2009. gadā, pateicoties Intromental Management & Booking Agency, grupa devās promo tūrē pa Skandināviju, kam sekoja kopēja tūre ar zviedriem Therion (30 dienas, 17 valstis).

2015. gadā iznākušais albums The Congregation ieguva fantastiskas atsauksmes mūzikas portālos. https://www.leprous.net/reviews-of-the-congregation/

Par jauno albumu pozitīvi izteicās arī latviešu portāls nra.lv: sarežģītais „avangardmetāls” ir pelnījis apbrīnu – labs vokāls, augsta instrumentālā meistarība, garas kompozīcijas ar izdomu un neskaitāmām ritma maiņām utt. Piemēram, astoņu minūšu ilgā „Food” – sākas kā „Depeche Mode”, turpinās kā „Tool”, bet noslēdzas kā... Pat nav definējuma, atliek vien ieteikt paklausīties.

Leprous mūziku grūti klasificēt. Tas ir kokteilis no progresīva metāla, džeza un klasiska metāla. Kolektīva daiļradi var salīdzināt ar tādām grupām kā Opeth, Arcturus, Porcupine Tree, Van Der Graaf Generator un Emperor.

Vietējie iesildītāji būs grupa Legacy ID, kas šobrīd ir viena no Latvijas metāla skatuves uzlecošajām zvaigznēm. Grupa izdevusi vairākus singlus, kā arī debijas albumu Genesis, kas guvis labas atsauksmes gan Latvijā, gan ārpus tās. Legacy ID ir arī Latvijas Metal mūzikas gada balvas ieguvēji kategorijā „2014. gada debija” un šogad izcīnīja uzvaru Latvijas W.O.A. Battle atlasē un pārstāvēja Latviju Vācijas metālfestivālā Wacken Open Air, tur spēlējot kopā ar tādām grupām kā Judas Priest, Kataklysm, Sepultura, Cannibal Corpse, Cradle of Filth, Dream Theater, Opeth, Samael, Queensryche un pussimta citām.
Grupa neturas pie konkrētiem žanra standartiem, tā nebaidās iziet ārpus tradicionālajiem rāmjiem un pārsteigt klausītājus ar jaunām, negaidītām niansēm skaņdarbos.

Nesen tapusi intervija lasāma portālā www.alternative.lv 

Vasaras vidū grupas vokālists Andis viesojās arī raidījumā „Vārnu Laiks”. Raidījuma ieraksts rodams naba.lsm.lv

www.leprous.net

www.facebook.com/leprousband

www.facebook.com/sphereofficial
www.facebook.com/RendezvousPointOfficial
www.facebook.com/LegacyID

Sākums: 20.00, klubs ir vaļā no 19.00.
Biļetes pārdošanā www.ticketshop.lv vietnē.

Tēma: Ziņas

Raidījums: Vārnu laiks

Komentāri (0)
Pievienot komentāru: