Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

ALBUMS: George Clanton – 100% Electronica
Atis Žagars, "Mūzikas Sirds"
08.10.2015

Bruklinas producents un mūziķis Džordžs Klentons atgriež dzīvību chill-wave žanram savā jaunākajā solo albumā.

Kamēr “Mūzikas Sirds” vēl joprojām briest (jau pusgadu…) iknedēļas vai vismaz ikmēneša īsam (un ļoti īsam) albumu apskatam, ir jāpadalās ar kaut vai tiem dažiem lieliskiem albumiem, kurus neatradīsit populārākajos mūzikas portālos. Lai šis – viens no gada jaukākajiem t.s. chill-out mūzikas ierakstiem – kalpo kā iedvesma albumu #MūzikasSirds apskatu sadaļai.

Bruklinas mūziķis Džordžs Klentons iepriekš izdevis ierakstus kā ESPRIT un Mirror Kisses. Pirmajā viņš vairāk aizrāvās ar sapņainu chillwave/vaporwave un eksperimentēja ar ritmu cilpām, vokāla sempliem, arhaisku sintezatoru skaņu – iedomājieties Ariel Pink un Oneohtrix Point Never sadarbību. Savukārt Mirror Kisses, lai arī joprojām ar izteiktu guļamistabas lo-fi auru, drīzāk slīdēja iekš astoņdesmito gadu synth-pop noskaņām, kuras vēl vairāk pastiprina Klentona vokāla līdzības ar Tears For Fears līderi.

“100% Electronica” ir viņa pirmais darbs, kurš izdots ar paša vārdu (man gan nav pilnīga pārliecība, vai viņu tiešām tā sauc…), un šo droši var dēvēt ne tikai par viņa karjeras pagaidām pārliecinošāko, saturiski nostrādātāko veikumu, bet arī abu iepriekšējo projektu veiksmīgu kombināciju. Stiklaini sintezatoru motīvi, mīksti plūstoši bungu mašīnu ritmi, vismaz šķietami analogs skanējums un tam visam pa virsu melodiski piedziedājumi, vietām skumjas, vietām bezgala sildošas, romantiskas un skaistas emocijas. Vismaz pirmajā brīdī tā varētu šķist...

Pats Klentons nebūt nav romantiski un sapņaini noskaņots. Jau pirmās rindiņas platē skan: “Waiting for the sun / It’s a lie, it’s a lie / Heat will never come”, kam vēlāk seko pārdomas par to, ka nekas uz labo pusi nemainīsies (“Did I Flounder”), par to, ka solījumi mīlēt ir vien meli (“Purity”), savukārt noslēdzas ieraksts ar dziesmu “Kill You In Bed”: “I want to kiss you to death / I want to feel you between my lips / I want to taste the last breath / I’m gonna kill you in bed like this”. Rindas, kuras droši vien nav ieteicams citēt meitenei pirmajā randiņā.

Neskatoties uz to, šis tik un tā būtu PERFEKTS skaņu celiņš vēliem, bet joprojām siltiem vakariem pie jūtas saulrietā, ja vien būtu izdots vismaz mēnesi agrāk. Jau vairākus gadus no dažādiem mūzikas izdevumiem izskan nievājošas runas un viedoklis, ka čilveivs ir miris un sen iztukšots. Pēc “100% Electronica” tam par 100 procentiem negribas piekrist. Tam tikai vajag jaunas asinis un idejas. Varbūt 2016.gada vasarā?

 

#MūzikasSirds vērtējums: 8.5/10

LABĀKIE GABALI: “Never Late Again”, “Keep A Secret”, “Kill You In Bed” (plus vēl arī minūti garais “Purity”, kas veldzē sirdi ar agrīno acid-house atgādinošu skanējumu – to es novēlētu Džordžam izmantot maķenīt vairāk).

 

 

Tēma: Albumu apskatiMūzika

Raidījums: Mūzikas sirds

Komentāri (0)
Pievienot komentāru:
###CAPTCHAINPUT###