Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Beach House - All Your Yeahs
Atis Žagars, "Mūzikas Sirds"
20.10.2015

Dueta viens no visu laiku smeldzīgākajiem un vienlaikus arī himniskākajiem hītiem.

Beach House fani vēl nebija beiguši svinēt ilgi gaidītā albuma “Depression Cherry” iznākšanu, kā no Baltimoras dueta nogranda negaidītākā no ziņām – grupa, kas neizdod albums biežāk kā reizi divos gados, izziņoja jaunu plati jau pēc diviem mēnešiem. Lai arī kā Beach House necentās sociālajos tīklos uzsvērt, ka šie albumi nav nekādi “kompanjoni” un uztverami kā pilnīgi atšķirīgi ieraksti, taču ar šādu soli duets ir nepārprotami pats uzprasījies. Fanu forumos un mūzikas blogos Beach House sakarā tagad galvenais temats ir “Depression Cherry vs Thank Your Lucky Stars”. Šajā strīdā neiesaistīšos, bet piebilst varu vienu – TYLS ir, šķiet, pirmais Beach House albums, kur iemīlēšanās no manas puses notika jau pirmajā randiņā.

Vēl viena interesanta nianse – pirms albuma izdošanas Beach House šoreiz izvēlējās neizdot nevienu oficiālu albuma singlu un videoklipu (tas gan ir visai loģiski, ņemot vērā steidzīgo albuma izdošanu un faktu, ka grupai tūdaļ jādodas Eiropas koncerturnejā), bet izdevniecība Sup Pop ir publiskojusi YouTube kontā katru no albuma dziesmām. Tā teikt, žurnālisti un radio dīdžeji, izvēlēties paši sev tīkamāko singlu un to tad arī reklamējiet!

Pāris dienas pirms albuma izdošanas Beach House savā mājaslapā piedāvāja noklausīties dziesmas “Majorette”, “She’s So Lovely” un “The One”, pēdējo no tām izpildīja arī nupat vienā ASV televīzijas šovā. Ietekmīgais mūzikas portāls Pitchfork par savu favorītu izvēlējies “Elegy To The Void”, ko izteikti tumšās lirikas dēļ par vienu no albuma lielākajām pērlēm savās recenzijās dēvē vēl citi izdevumi. “Mūzikas Sirds” (un Radio Naba – skatīt Top 25 jaunumus!) tomēr izvēlas “All Your Yeahs”.

Viena no raksturīgākajām Beach House īpašībām, ko pat uzsver dueta fani, ir tā, ka viņu ieraksti parasti nosēžas lēnām (skatīt pēdējo teikumu pirmajā rindkopā). Arī TYLS skaņdarbi ar katru nākošo klausīšanās reizi atklāj jaunākas nianses un atraisa vairāk emociju stīgu, bet “All Your Yeahs” ir izņēmums – tas savu grandiozumu ne tikai neslēpj, bet iegrūž tieši sirdī dziesmas pēdējā trešdaļā. Pulsējošā Aleksa Skallija ģitāra un allaž samtainais Viktorijas Legrānas vokāls piešķir “All Your Yeahs” tādu kā naksnīgu minimālismu (starp citu, atsauc atmiņā arī Chromatics pēdējo ierakstu), taču dziesmas izskaņā pievienotais sintezators to pārvērš par vienu no Beach House visu laiku himniskākajiem hītiem, cik nu šis apzīmējums vispār var būt piemērots intīmajam un smeldzīgajam grupas skanējumam.

 

 

Tēma: MūzikaAlbumu apskati

Raidījums: Mūzikas sirds

Komentāri (0)
Pievienot komentāru:
###CAPTCHAINPUT###