Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Dislocation – “Emancipation” (Dislocation / P3lican, 2015)
Jānis Jansons / raidījums “Vārnu Laiks”
09.11.2015

Oriental metal mūzikas grupa no Latvijas ir klāt ar savu otro albumu.

Pašmāju grupas “Dislocation” otrais pilnais albums nupat ieraudzījis dienas gaismu digitāli un diskos ierobežotā daudzumā.

Akurāt četrus gadus atpakaļ grupas debijas albums “Sagul” sevi pieteica tieši neraksturīgā mūzikas žanra dēļ. Oriental metal jeb smagais metāls, kurā ievīti austrumu mūzikas motīvi.

Ar bundzinieku, kas gan bungoja, gan dziedāja reizē. Pārliecinoši.

Pie viena pieminēšanas vērts, ka grupā spēlējošie jaunieši lieliski pārvaldīja instrumentus, kas vēlreiz apliecināja, ka viņi zin, ko spēlē un kāpēc. Tehniski labi izpildītu progressive / death metal ar austrumnieciskiem tautas mūzikas elementiem.

Jaunais ieraksts “Emancipation” stilistiski turpina oriental un progressive metal kombināciju, kas noteikti ir grupas vizītkarte. Laika zobs nav skāris grupas radošo pusi, mazliet gan apstrādajis pašu sastāvu – jaunā albuma ierakstā nav manāmi pirmā sastāva mūziķi - basists Toms Krauklis un ģitārists Oskars Vallis. Toties atlikušie – Renāts un Kaspars tiek galā ļoti labi.

Toties  ierakstā dzirdamas klavieres, ko iespēlējis Matīss Repsis, kas sadarbojies ar dziedātāju Aminatu. Un sieviešu vokāli. Un duduks. Protams, arī bungas, ģitāras, bass.

Lai konceptuāli saprastu “Dislocation” jauno albumu, noteikti jāatrod vārda emancipācija skaidrojums, kā arī jāiedziļinās albuma tekstos, kas ir pievienoti diskam.

www.youtube.com/watch?v=OjDY3LBCAdc

Lielākais pārmetums, ko paviršāks metālists teiks vispirms – pārāk saraustīti, tīrais vokāls nepārliecina, jocīgs metāls. Visiem  pa daļai ir taisnība. Saraustīts ir, jo vienā laidā neskan urkšķis un ģitāru trokšņi, ko papildina dārdošas bungas.

Tīrais vokāls, kas mijas ar urkšķi, šajā albumā pat dominē vairāk, manuprāt, pat ļoti veiksmīgi, paturot prātā austrumniecisko dziedāšanas manieri. Klavieres un sieviešu vokāli – arī ļoti meistarīgi un organiski saplūst ar mūziku. Vietām avangardīgi piezogas melanholija, bet vietām, liekas, ka šis ieraksts derēs arī citai auditorijai, kas nav īsti metālisti vai ir metālisti ar plašu muzikālo gaumi.

Nekādu šaubu - šis nav albums, ko klausīties fonā grabot, šim albumam vajag klausītāju, kas to novērtē no sākuma vismaz līdz dziesmas beigām. Lielākoties angliski un, godīgi sakot, nespēju iedomāties kā šis skanētu latviski.

Dziesmu struktūra veidota tā, ka tajā austrumnieciskie, mierīgie motīvi organiski nomainās ar zāģējošām ģitārām, brengulīgo vokālu un izskaņā vēl klavierēm. Smuki.

Gala sprieduma vietā – albums nācis akurāt laikā. Laika izpratnē, domājot par visu to, ko skandē avīžu virsraksti, tv kaste, ziņas. Gan austrumos, gan tepat pie mums.

Grupas gadījumā tas ir savdabīgs skats, pārdomas no malas. No otras vai citas puses.

Un albuma vāciņa bilde ir sasodīti lieliska – vienkārša, bet ideāli pieskaņota albuma koncepcijai un idejai.

Negribētos izcelt vienu vai divas konkrētas dziesmas, šis albums jāklausās kopumā, kā viens vesels.

Albums:

dislocation.bandcamp.com/album/emancipation

Saruna radio “Naba” raidījumā “Vārnu Laiks” ar grupas līderi Renātu.

naba.lsm.lv/lv/raksts/varnu-laiks/varnu-laiks-viesis--renats-ragimhanovs-no-grupas-dislocation.a56172/

Grupas vietne:

www.facebook.com/banddislocation

Tēma: Mūzika

Raidījums: Vārnu laiks

Komentāri (0)
Pievienot komentāru: