Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Kedr Livanskiy - Sgoraet
Atis Žagars, "Mūzikas Sirds"
23.11.2015

Maika Simoneti leibls 2MR atradis savu pirmo Lielo Pērli - meiteni no Maskavas - Kedr Livanskiy.

Gada sākumā, kad rakstīju par Pale Blue tolaik jauno singlu “Dusk In Parts”, pieminēju, ka tā ir pirmā relīze uz Maika Simoneti, kurš savulaik kopā ar Džoniju Džūelu dibināja Italians Do It Better, jaunā leibla 2M Records. Pusgada laikā izdoti jau vairāki ieraksti, bet izskatās, ka tagad Simoneti būs atradis savu pirmi Lielo Pērli. No Maskavas!

Kedra Livanski (kāpēc man šķiet, ka tas nemaz nav viņas īstais vārds?) ir 24 gadus jauna mūziķe, kas uzaugusi post-padomju Maskavā. Pie saviem lielākajiem ietekmes avotiem viņa min Aphex Twin un Autechre, taču vismaz pirmā relīze par to diez ko neliecina. “Sgoraet” vispār ir pagrūti raksturot. Putekļainais, netīrais skanējums kaut kur atgādina Inga Copland un Dean Blunt stilistiku, vokāls – Grimes karjeras pirmsākumā, bet pats pārsteidzošākais seko treka izskaņā, kad pēkšņi parādās klasisks drum’n’base ritms. 

EP pieejama arī dziesmas instrumentālā versija, akapella, kā arī balāde “On The Road Again”, kas ar savu lipīgumu un krievu estrādes popmūzikai piestāvošu liriku (“Ya snova v puti / Ya snova odna / Moy poyezd letit / Ostavlaja goroda” ; “Ya hochu bit’ stoboy / Hochu bit’ stoboy”) perfekti disonē kopā ar klaji mininālo, netīro guļamistabas DIY/synth-pop skaņu.

Šis pieejams arī limitētā 300 eksemplāru vinila izdevumā. Ja tie vēl nebūs izpārdoti, kad es sagaidīšu algu, būs noteikti jānopērk. Citiem vārdiem sakot, neaiztieciet, lūdzu! 

 

 

Tēma: MūzikaAlbumu apskati

Raidījums: Mūzikas sirds

Komentāri (0)
Pievienot komentāru: