Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

CD apskats: Tur Un Tur – Pagriezieni (NabaMusic/MeloRecords, 2015)
Jānis Jansons / raidījums „Vārnu Laiks”
04.12.2015

Goda vārds, bieži vien liekas, ka pasaulē ir dažas vietas, kur vide, vieta un laiks ietekmē visu, gan domāšanu, gan izturēšanos, gan mūziku, gan mākslu, gan pasaules uztveri. Ne tikai Kanādā, Austrālijā vai Japānā, Islandē. Arī Latvijā ir tādas. Pat vairākas. Viena no tām pilnīgi noteikti ir Kuldīga.

Kāpēc Kuldīga? Visticamāk, pavirši skatoties, pie visa jāvaino garākais ūdenskritums Eiropā, kas atrodas Kuldīgā. Kā citādāk izskaidrot ļoti spēcīgo Kuldīgas mūzikas skatuvi un aktivitātes deviņdesmitajos un pēcāk? Mistika. Jā, Kuldīga, festivāls „Tabūns” , „Zabadaks” , „Nekac ” – šie ir skaļākie atslēgvārdi, kas entuziastiem un mūzikas mīļiem izteiks gandrīz visu.

Lūk, „Tur Un Tur” ir instrumentālās mūzikas duets, kura pamatā divi vīri no Kuldīgas mežiem, bundzinieks un ģitārists, spēlē instrumentālu mūziku. Abi ar iespaidīgu stāžu – darbojušies grupās „Vonosonnoloppus” , „R.A.P.” , „Hugo” , „Vilnis” .

Instrumentālā noskaņu mūzika, sevis ievadīšana kosmosā vai alternatīvās omes tamborēšanas mūzika. Ar uzsvaru, ka dominē pozitīvās notis un skaņas. Ja minors ir, tad pozitīvā apcerē stīgu apdarē tā, ka uzreiz nemana. 7 skaņdarbi, mainīgos tempos, ar elegantu dzinuli uz priekšu. Rotaļīgi un vienkārši, ar izdomu.

Visas skaņas tiek radītas dzīvajā, nekādu sagatavotu samplu, efektu, robotmašīnu. Arī šis ieraksts tapis tāpat, „Zabadaka” studijā, miksējis un māsterējis Ģirts Laumanis, Valmieras „Hodila” studijā.

Ak, nebīsties, jel, stereoausu īpašniek, dzīvajā rakstītais šis ieraksts skan ļoti tīri, skaidri un reizē dabiski, nezinātājs nepateiks, ka šis ir live ieraksts.

Noteikti noķeriet grupu dzīvajos koncertos, ja gadās. No malas liekas ļoti vienkārši saspraust vadus vismaz 30it pedāļos un tik močīt.

Šajā gadījumā – te ir gan prasmes, gan noskaņa, gan izdoma. Un pats svarīgākais – tas viss kopumā skan ļoti gaumīgi un baudāmi. Tā nav ierastā eksperimentālā ģitārmūzika vai lietaino dienu postroks.

Dāviniet draugiem vai draudzenēm - šis disks neapniks arī pēc trešās noklausīšanās reizes!

Tēma: MūzikaAlbumu apskati

Raidījums: Vārnu laiks