Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Vilki – “Cīņai Sveiks” (Vilki, 2015)
Jānis Jansons, "Vārnu Laiks"
06.12.2015

Īsi pirms Lāčplēša dienas un valsts svētkiem klausītājus sasniedza jauns vīru kopas “Vilki” ieraksts. Latviešu karavīru dziesmas jaunās skaņās.

Albums patīkami pārsteidz, jo šajā ierakstā vīru kopa “Vilki” sadarbojas ar draugiem, kas albumu padara mazliet interesantāku arī plašākai auditorijai.

Albumā iekļautas 11 populārākās no “Vilku” izpildītajām latviešu karavīru dziesmām - sākot ar seno karavīru folkloru, strēlnieku, brīvības cīnītāju, leģionāru, nacionālo partizānu dziesmām un dziesmu, kura atspoguļo mūsdienu karavīra dienestu misiju rajonos.

Apdari dziesmām veidojuši -grupas “Auļi”, “Skyforger”, “Iļģi”, “Zig zag”, Jānis Bukums, Aigars Grāvers, Artūrs Uškāns, Zemessardzes orķestris un koris, Urbix un DJ Monsta. Tieši šī mūsdienīgā apdare rokmūzikā, saglabājot tautisko pieskaņu vai autentisko tekstu, padara albumu interesantu klausīties vairāk nekā tikai reizi gadā, svētkos vai šaurā domubiedru pulkā. Un noskaņa, lai tās arī ir karavīru dziesmas, tajās iekšā ir savdabīgs miers un enerģija. Lūk, tur arī slēpjas tautas spēks, atsevišķi “Vilki” skan labi, bet šādā interpretācijā, kopā ar bungām, ģitārām vai citiem istrumentiem, skan vēl krāšņāk.

Diskam klāt patīkama grāmatiņa ar mūziķu bildēm un dziesmu tekstiem. “Skyforger” fanu pulkam īpašais prieciņš – nepublicēta dziesma “Ar Nāvi Mēs Esam Uz Tu” , prieciņš būs arī grupas “Huskvarn” faniem – jau pajukušās grupas mūziķi ar līderi Urbix priekšgalā arī sarūpējuši labu gabalu.

Kopumā –grābiet ciet, kamēr ir, jo atrast kādu no vīru kopas “Vilki” agrīnajiem ierakstiem ir neiespējami, disku tirāžas beigušās.

www.vilki.lv

Tēma: Albumu apskatiMūzika

Raidījums: Vārnu laiks