Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

CD apskats: Alis P „Ciparu Pasaule” (Biedrība, Hi, 2015)
Jānis Jansons / raidījums „Vārnu Laiks”
07.12.2015

Jaunāka kaluma paaudze neko nezinās par šo kolorīto personāžu, vecāka gadagājuma noteikti atcerēsies dziesmu „Aizvējā” un Mikrofona gada aptaujas plati 90-ajā gadā, bet vēl mazdrusciņ vecāka paaudze atcerēsies, ka ir bijusi trimdas latviešu grupa „Prusaku Ansamblis” Zviedrijā.

„Alis P” sākās 1978. gadā, Zviedrijā. Pēc debijas plates „Alis Iet Pastaigāt” (1988)  turpinājumā bija „Uz Priekšu” (2009) un „Attiecību Putra” (2012). Šogad jauns albums – „Ciparu pasaule” (2015).

Ja kāda no albuma dziesmām regulāri skanētu lielo radio ēteros, mudžinātos tv, šis albums būtu dižpārdoklis kvadrātā, tikai tāpēc, ka tas būtu labi reklamēts.

Iespējams, jāpaiet garākam laika posmam, lai klausītāji apjaustu, ka šis albums ir pelnījis vietu viņu ierakstu plauktā. Pat vēl vairāk – ne tikai plauktā, bet arī atskaņotājos. Regulāri.

Vismaz daži tāpēc.

Ritmiski elegants stilu sajaukums, sākot ar garāžīgu roku, lipīgu blūza jauno skolu un jauno vilni, kas uztaisīts uz vecā bāzes, bet skan mūsdienīgi.

Grūti uzreiz pateikt, kas šajā kokteilī ir pats labākais. Mūziķu vārdi, uzvārdi, kas piedalījušies albuma ierakstā, Alis P talants un zināšanas vai visi uzskaitītie kopā. Un klāt vēl stilu organiskais sajaukums.

Visam pamatā - Gundars Rullis – ģitāra, balss, Edgars Rubenis – bass, Edgars Āboliņš – bungas, Elizabete Lāce – arfa, balss. Un vēl Edgars Šubrovskis, Diāna Sue, Sniedze Prauliņa – balsis, Diāna Skreitule – vijole.

Albums skan vairāk kā ļoti labi. Neskatoties uz Gundara dziedājumu latviešu valodā ar akcentu, kas šajā gadījumā drīzāk ir pluss, sava veida grupas vizītkarte. Elizabetes balss ir vēl viens albuma stiprais tāpēc. Pie šī paša – arfa ir instruments, kas prasmīgās rokās ir ļoti efektīvs verķis, ieklausieties albumā, īpaši vietās, kur liekas, ka skan klavieres. Lūk!

Ja šo pašu ierakstu iedziedātu angļu valodā, iepludinātu citā tirgus segmentā, pieļauju, grupa piedzīvotu lielus panākumus. Tāpēc, ka šāda mūzika mūsu klimata grādos ir mazliet ārpus ierastā rāmja vai formāta, mums dominē plašāka patēriņa žanrs.

Domājiet līdzi, grieziet pasauli plašāk, šim albumam – dodiet iespēju!

Albuma grāvēji, ar piebildi, ka jāklausās skaļi:

„Viens Pret Vienu” , „Otrā Pusē Pagalmam” , „Ciparu Pasaule”.

 www.facebook.com/alispudelis

Tēma: Albumu apskatiMūzika

Raidījums: Vārnu laiks