Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Yomi - „Age Of The Gods” (Yomi, 2015)
Jānis Jansons, "Vārnu Laiks"
07.12.2015

Latvijā ražots metāls, kura mērķauditorija ir Japāna. Pašmāju skatuve laiku pa laikam mēdz uzražot kādu patīkamu pārsteigumu. Grupa „Yomi” ir viens no piemēriem.

Gados jauni mūziķi, kas, visticamāk, ir pārņemti ar japāņu kultūru, jo koncertos izmanto Japānas kultūras apģērbu. Mūzikā, savukārt, smagais metāls satiekas ar Japānas tautas mūziku. No smagām ģitārām, basiem un bungām, ļoti dabīgi te iederas arī šakuhači (flauta), šamisens (triju stīgu instruments). Lai foršāk skan, jāpiebilst, ka bungas grupā spēlē daiļā dzimuma pārstāve.

Neierastie mūzikas instrumenti, to prasmīgs pielietojums arī padara šo metālistu grupu interesantu klausītājiem. Gribētos uzteikt, ka šis nav primitīvs metāls, jo vietumis, ģitāristi ir labi pacentušies, uzvirpojot masīvu, smagnēju sienu. Protams, arī teksti, kas nav veltīti zarnām, kapsētām vai velniem, ir sava veida grupas atšķirības zīme.

Mazliet atgādina agrīno pašmāju „Grindmaster Dead” un agrīno „Skyforger” , bet jūtams arī pašiem savs rokraksts. Grupas kontā debijas demo un šīgada albums „Age Of The Gods”.

Nav nekāds brīnums, ka par grupu radusies pastiprināta interese Japānā. Mūziķiem vēl ir kur augt, uz ko tiekties, bet ja viņi turpinās tikpat mērķtiecīgi, ļoti iespējams, ka mums būs vēl viena folkmetāla eksportprece.

www.facebook.com/yomimetal

yomimetal.bandcamp.com/releases

Tēma: Albumu apskatiMūzika

Raidījums: Vārnu laiks