Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

CD apskats: Gas Of Latvia – “Swan Lake” (NabaMusic/MeloRecords, 2015)
Jānis Jansons / raidījums “Vārnu Laiks”
10.12.2015

Viens no Latvijas pagrīdes "elektriķiem", par kuru vienmēr ir prieks. Ar katru albumu lai arī kādā stilistikā tas būtu ieturēts - vieglā elektronikā vai smagnējā, eksperimentālā, trokšņainā.

Pagrīdes, jo “Gas Of Latvia” nāk tieši no turienes un Andris Indāns savā ziņā ir pionieris savam stilam un skanējumam. Ai, ai, ar kādu nostaļģiju un garšīgu sajūtu var klausīties “Templis Rec” vai Andra Indāna agrīnos solo albumus. Jā, tie ir gana jocīgi, nepieradināti un neformāli, atbilstoši tam laikam.

Kosmosā kāds ir? Pilnīgi noteikti. “Swan Lake” ir pats jaunākais, kas nāk laukā no Gāzes. Šoreiz arī CD formātā. Iepriekšējie trīs, pat četri bija tikai digitāli: “Compressor” (2012) , “Red Light Winter” (2013) , “Tumšupe” (2013), "We Are The Champions" (2014) . 

Prieks. Atkal. Prieks par to, ka katrs jaunais albums ir kārtējais kamols, kurā panašķēties ar noskaņām un niansēm.

Tā ir elektronika, lai tas būtu ambient, trokšņu vizualizācijas, techno, industrial vai eksperimentāla noskaņu mūzika. „Gas Of Latvia” gadījumā viss ir labi. Pieci ar krustiņu. Nav kur piesieties, jo viss ir labi pārdomāts, viss ir labi uztaisīts. Kvalitātes rādītājs – lūk, Gāze nekad nepiedāvās pusfabrikātu vai draņķi. Ja piedāvās, tad kvalitatīvu visās nozīmēs. 

Nianses. Un noskaņas. Vēlreiz par prieku. Prieks par to, ka visa Gāzes mūzika ir noskaņu noķeršana, salīmēšana un akcentēšana. Tā ir nemainīga Andra Indāna un Gāzes recepte, kas uzrunā, aizķer un nelaiž vaļā. Elektrizē. Muzikālās kolāžas, kurās var salīmēt visvisādas skaņu krāsas, tonalitātes, dažādās variācijās un vibrācijas. Ja salīmē pareizi, skan labi. Ja salīmē nepareizi, visdrīzāk sanāk tas, kas skan pagrīdes reivos.

Monotono Andra Indāna balsi garšīgi papildina sieviešu balsis. Krāšņi. Šoreiz Annas Ķirses balss, taustiņi un palīdzība albuma tapšanā.

Hei, gardēži, teksti joprojām latviešu valodā, daži no Marta Pujāta! Daži no Andra Žebera un Annas Fomas. Un hītiņš – Andra Indāna 1982. gada sacerējums skolā. Un Undīnes Balodes čello ar te ir klāt, kas papildina šo kosmiski skaisto albumu.

“Līmlentas” – šī ir labākā “Brāļu Ziemeļu” lielākā hīta dziesmas kosmiskā versija  kādu nācies dzirdēt. Un skan labi.

Mazliet gribējās teikt, ka klausoties šo albumu gana skaļi un skatoties albuma vāciņā var ieraudzīt tieši to bildīti, ko raidīja pa tv, kad mūžībā aizgāja Brežņevs. Bet kosmoss katram ir savs. Provējiet. 

Ja "Gas Of Latvia” patiks, ļaujiet ausīm vaļu arī citam lieliskam pašmāju projektam “Isms” agrpr.bandcamp.com.

Ņemot vērā pašmāju tirgus prasībām atbilstošās disku tirāžas, droši ņemiet ciet vismaz 2 gab.

Vienu sev kolekcijai, otru dāvināšanai draugiem, kas dzīvo ārzemēs – labai mūzikai jābūt labu cilvēku kolekcijās. P.s. Iespējams, drīzumā arī vinila platēs!

Albuma atvēršanas koncerts: „Nabaklab”, 10. Decembrī, 21:00. Spēlēs tumšā ambient meistars AON, "Gas Of Latvia" (Andris Indāns, Anna Ķirse, Undīne Balode) un dj Skaida.

www.nabaklab.lv

www.facebook.com/gasoflatvia

gasoflatvia.bandcamp.com/album/swan-lake

Tēma: Albumu apskatiMūzika

Komentāri (0)
Pievienot komentāru:
###CAPTCHAINPUT###