Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Grupa Catalepsia koncertēs Melnajā Piektdienā
Evita Hofmane, "Vārnu Laiks"
07.03.2016

Sestdien, 12. martā klubā Melnā Piektdiena koncertu sniegs doom metal žanra apvienība Catalepsia, kas janvārī ieguva divas Latvijas Metālmūzikas balvas, turklāt nule kā spoži startēja LTV konkursā Supernova, kurā tika meklēts Latvijas Eirovīzijas pārstāvis.

Grupas Catalepsia pirmsākumi ir meklējami 2005. gadā, kad tās dibinātājs Ervīns Francs, kas vēl būdams pusaudzis, nolēma dibināt grupu. Laika gaitā tika iets cauri neskaitāmām sastāvu maiņām, pārtraukumiem un mēģinājumiem pārtraukt grupas dalību pavisam, līdz beidzot 2014. gadā uz to brīdi izveidotā grupa saņēmās un ķērās pie debijas albuma ierakstīšanas, kas tika izlaists 2015. gada augustā.

Albums World of Cliché ir guvis labas atsauksmes ne tikai Latvijā, bet arī citviet pasaulē, tostarp Latvijas Metālmūzikas balvu kā gada albums. Metālmūzikas balvu saņēma arī Ervīns Francs kā Gada balss.

Par lielu pārsteigumu smagās mūzikas cienītājiem Catalepsia pērn nolēma izmēģināt arī neierastāku uzstāšanās formātu un izturēja sākotnējo atlasi LTV konkursā Supernova, kurā tika meklēts Latvijas Eirovīzijas pārstāvis. Catalepsia šajā konkursā uzrādīja neticami labus rezultātus ar dziesmu Damnation, Supernovas finālā iegūstot otro vietu.

Tieši starptautiskā interese, ko grupa izpelnījās pēc debijas albuma World of Cliché, bijis vien no iemesliem, kāpēc mākslinieki sākuši skatīties Eirovīzijas virzienā. "Mums radās vēlme parādīt sevi tiem, kuri ikdienā metālu neklausās.

Catalepsia - Damnation (video):

www.youtube.com/watch

Februārī grupas Catalepsia pārstāvji viesojās arī raidījumā Vārnu Laiks.

Raidījuma ieraksts dzirdams LSM arhīvā: naba.lsm.lv/lv/raksts/varnu-laiks/smagais-metals-un-eirovizija.-viesos-catalepsia.a64367/

Koncertu iesildīs grupa Mono:tas - apvienība, kurā salasījušies dalībnieki no dažādām grupām, līdz ar to ienesot skanējumā dažādus muzikālo žanru elementus. Grupas materiālam raksturīgas nestandarta uzbūves, un dzirdami sarkastiski depresīvi motīvi - post-progressive-psychedelic rock virzienā. Līdz šim grupa vairāk strādājusi pie jaunu dziesmu izveides un prasmju izkopšanas, bet ir kāpusi uz skatuves arī dažādos Rīgas pazemes klubos un festivālā Rupjmaize.

Koncerts sestdien, 12. martā klubā “Melnā Piektdiena”, Rīgā, Brīvības gatvē 193c.

Sākums plkst. 20.00, kluba durvis būs atvērtas no plkst.19.00.

Biļetes jau iegādājamas iepriekšpārdošanā.

Audio: catalepsia-band.bandcamp.com

Raidījums: Vārnu laiks

Komentāri (0)
Pievienot komentāru: