Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Piektdien, 11. martā “Vārnu Laika” gada jubilejas raidījums
Evita Hofmane, "Vārnu Laiks"
10.03.2016

Šajā pārraidē viesosies Latvijas fantāzijas un fantastikas (LFFB) pārstāvji Kaspars Bērziņš un Aivars Liepa. Biedrības mērķis ir atbalstīt un popularizēt ar attiecīgajiem žanriem saistītās norises Latvijā. Mēs mazliet pakavēsimies LFFB aktivitāšu retrospekcijā, ielūkosimies gaidāmajos notikumos, parunāsim par fantāzijas un fantastikas daudzpusīgajām izpausmes formām un to mijiedarbību.

Cilvēkiem jau sen senos laikos paticis nodarbināt savu iztēli. Mūsdienās pastāv plašas un dažādas iespējas iemūžināt šo procesu rezultātus, tamdēļ fantastiskie redzējumi rod arvien jaunas, krāšņas izpausmes formas mūzikā, literatūrā, mākslā, kino un citviet. Nereti šie svešie fantāzijas augļi ber savas auglīgās sēklas arī to patērētāju iztēlē un radošie impulsi dod ierosmi jaunu darbu tapšanai.

“Ir divi domas virzieni – vai mākslinieks savā, šajā gadījumā, muzikālajā daiļradē iekļauj konkrēta autora idejas un darbus, vai arī mūziķi savās dziesmās vēsta par tēmām, kas iekļaujas fantastikas žanrā un interešu lokā. Piemēram, no populāriem autoriem Tolkīna un Lavkrafta daiļrade ir atstājusi ietekmi daudzu mūziķu prātos. Kaut vai postapokalipses tēma, kas tagad ir ļoti populāra fantastikā, smagajā mūzikā ir pārstāvēta ļoti plaši,” stāsta biedrības pārstāvis Kaspars Bērziņš.

Šo raidījumu muzikāli bagātinās fantastiska un fantāziju rosinoša smagā mūzika, ko radījusi un kuras rašanos iedvesmojusi gan fantastika, gan fantāzija to visplašākajā nozīmē.

Dzirdēsim tematiski atbilstošas grupas: Summoning, Covenant, Heresiarh un citas.

Šis būs pēdējais "Vārnu Laika" raidījums, kura veidošanā un vadīšanā piedalīsies Evita Hofmane.

 

 

Raidījums: Vārnu laiks

Komentāri (0)
Pievienot komentāru: