Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

CD apskats: Nekad – „Klusumā” (2016)
Jānis Jansons / raidījums „Vārnu Laiks”
18.03.2016

Pagrīdes mūzika turpina dzīvot. Kaut kur pazemē, bet tā ir. Dien dienā mēs ar to saskaramies, bet nepievēršam uzmanību, jo laiks ir deficīts, par uzmanību varētu teikt to pašu.

Par šīs grupas albumu nudien zinās tie, kas zin, seko līdzi vai piedalās pagrīdes mūzikas apritē. Arī tie, kas meklē, protams.

Pavisam svaigs debijas albums grupai „Nekad” , kas pastāv jau vismaz četrus gadus. Nosaukums albumam tikpat pārdomu vērts, kā grupas nosaukums - „Klusumā” .

Jā, tas visticamāk ir metalizēts HC, ar brangu noslieci uz crust / sludge piejaukumu. Iespējams, erudītāka auss vēl pievilks, ka derētu minēt post vai punk.

Grūti būs ielikt precīzā rāmī - šajā gadījumā tas nav noteicošais. Dominē tumšā, mežonīgā un reizē, melodiskā puse. Konstruktīvi, netīri, masīvi, kačīgi un mazliet mežonīgi.

Uzreiz prātā nāks grupas „9 Horizon”, „Tesa”, „Reka”, vēlīnā Kuldīgas, Valmieras, arī Cēsu HC skatuve.

Pašam prieks un mute smaida. Pamatoti.

Albuma garums ap pusstundu, bet tas nenomāc. Smagnējums un brengulīgi biezā, tumšā noskaņa gan saka priekšā, ka šos būtu labi noķert koncertā, lai belziens būtu divtiks.

Nekādu samplu, nekādas plastiskās piedevas studijā, kas padarītu ierakstu nedabīgu, par ko paldies grupai, jo ieraksts skan dzīvi.

Albuma fiziskā versija ar priecē ar attieksmi. Tikai 150 vienības, labākajās pagrīdnieku tradīcijās. Sietspiedes vāciņš, klāt tekstiņi, kas viscaur ir latviski. Tas nozīmē tikai un vienīgi to, ka paši grupas dalībnieki locīja un saiņoja visus pašu rokām. Arī ar roku numurēja katru albuma vāciņu.

Smukās vāciņa bildītes autors ir mākslinieks Kristians Brekte. Jā, jā, tas pats. Tumšais.

Albums ierakstīts Valmierā, „Hodila” studijā, ierakstīja un miksēja Artūrs Skujiņš – Meijiņš, māsterējis Nick Zampiello, „New Alliance East” ASV.

Feinākais, ka šajā žanrā pašmāju mūzikā izpaužas tikai dažas grupas, katrai no tām reizē ir arī savs skanējums un vēstījums. Šis nav visai pasaulei, bet tiem, kam dzirdīgas ausis uz šādu mūziku. „Nekad” lieliski pierāda, ka pagrīdē viss notiek. Kvalitatīvi.

nekad.bandcamp.com/releases

www.facebook.com/nekadhc

Tēma: Albumu apskatiMūzika

Raidījums: Vārnu laiks