Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Toasting Papa
Toasting Papa

Uz tikšanos ar U Roy
E Roy
30.07.2017

31. jūlijā Dabaskatā 21.00 noslēdzošais raidījums par jamaikiešu Toasting fenomenu. Jo U Roy brauc uz Latviju. Gatavojamies tam pienācīgi.

U Roy bija starp tiem, kas uzsāka jaunu žanru pasaules muzikālajā komunikācijā. Kingstonas sound-system (radio un diskotēku apvienojums) ietvaros tika lauzta barjera starp mūzikas sniedzējiem un publiku – "cepināšanās" (toasting) savienoja mirklīgo apmeklētāju noskaņu, aktualitātes ar mūzikas abstrakto, pārlaicīgo ‘vibe’. Un JuRojs to attīstīja līdz perfektumam, kad, spontāni sarunveidīgi vokalizējot uz esošiem, samiksētiem skaņu celiņiem (dub), tika panākta interakcija ar publiku, vienlaikus radot jaunu žanru un kļūstot par repa krustēvu no Jamaikas. 

Reggae's greatest DJ, U Roy, also known as The Originator, became famous in the late 60's and early 70's with a stream of smash hits whose appeal has endured ever since. He was the prime innovator of 'toasting' (wild, exciting vocal improvisations) and rapping over 'versions' of popular songs remixed by dub music pioneers such as King Tubby. 

Ar viņa ierakstiem mēs dalāmies raidījumā pirmdien,

bet ar savu toustinga mākslu papa U-Roy dalīsies festivālā LABADABA! Tiekamies 4. augustā ap pusnakti pie Lāča skatuves!

Tēma: Raidījumi (Ziņas)

Raidījums: Dabaskats