Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Radio NABA “Baltās nakts” laikā tiešraidē no braucoša tramvaja – E. Veidenbaums, elektriskā dzeja, koncerti un kustīgas bildes.
Radio NABA
04.09.2017

Atzīmējot latviešu dzejnieka Eduarda Veidenbauma 150 gadu jubileju, Latvijas Radio 6 – LU Radio NABA raidīs tiešraidē no tramvaja, kas kursēs maršrutā Ausekļa iela – 2. Meža kapi. Sestdien, 9. septembrī no plkst. 18.00 līdz 3.00 naktī, ikviens elektriskās dzejas tramvaja viesis varēs klātienē baudīt balsu, dzejas, dziesmu, spēļu un kustīgu bilžu veidotu sintēzi, kas veidos audiālu skaņu tiltu starp diviem gadsimtiem, kad dzīvoja Veidenbaums, un mūsdienām.

Tramvaja braucienu laikā tiks atvērts un šķetināts „Radio NABA” producētais elektroniskās deju oriģinālmūzikas albums ar Eduarda Veidenbauma vārdiem „Vaidi un gaidi”, programmu papildinās dzīvās mūzikas koncerti, dzīvie dzejas lasījumi, skaņu laboratorijas, teatrālas intermēdijas, radošumu raisošas improvizācijas spēles un stāsti par „Baltās nakts” programmu.  Tiešraidē būs dzirdamas muzikālās apvienības „Hipstokrātija”, „RIGA Reggae”, teatrāli muzikālā apvienība „Veidenbaums ir OK”, mākslinieki Jānis Irbe, Pēteris Draguns, Roberts Gobziņš, Latvijas Radio Baltā dzejas slama uzvarētāji un „Radio NABA” ētera instruktori, kā arī tematiskas vizualizācijas un digitalizētas mūsdienu aktuālo dzejnieku balsis, programmas noslēgumā raidījuma “Intervilnis” diskotēka. Jāatzīmē, ka radio tiešraides studija tramvajā kopā ar koncertprogrammu ir nebijis notikums plašajā pasaulē.

Tramvajs apstāsies katrā pieturā, brauciens ir bezmaksas, un e-talons nav jāreģistrē. Pilnu pasākuma programmu un tramvaja braukšanas sarakstu var atrast www.baltanakts.lv  un www.naba.lv.

Programma:

  • 18.00–19.00 Vaidi un gaidi… Muzikālā apvienība „Veidenbaums ir OK”. Audiovizuālās dzejas, lasījumi un spēles.
  • 19.00–21.15 Atpestī cietējus, klusini vaidus... Ēterā Roberts Gobziņš. Audiovizuālās dzejas, lasījumi un spēles.
  • 21.15–22.15 Īsts filosofs nav pesimists... Koncertē „Riga Reggae". Audiovizuālās dzejas, lasījumi un spēles.
  • 22.15–23.15 Velti ir strādāt... Lasa un spēlē: Pēteris Dragūns. Audiovizuālās dzejas, lasījumi un spēles.
  • 23.15–23.45 No putekļiem ārā, no dūmiem... Koncertē Jānis Irbe. Audiovizuālās dzejas, lasījumi un spēles.
  • 23.45–00.45 Stingri, cieti, likumīgi... Koncertē „Hipstokrātija". Audiovizuālās dzejas, lasījumi un spēles.
  • 00.45–3.00 Kā gulbji balti padebeši skrien... Radio NABA raidījuma “Intervilnis” diskotēka. Dzejas meditācijas. Radio NABA ētera personības.

Tramvaja grafiks.

Tēma: Ziņas

Komentāri (0)
Pievienot komentāru: