Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

„Pareizais” latvietis: saruna ar antropoloģi Aivitu Putniņu

Radio NABA
09.02.2017.

Ceturtdien, 9. februārī plkst. 19.00 radio NABA raidījumā “Zinātnes vārdā” meklēsim atbildes uz jautājumu, kā mūsdienās iespējams noteikt piederību latviešiem un Latvijai. Studijā viesosies un sarunā piedalīsies Aivita Putniņa, LU Humanitāro zinātņu fakultātes asociētā profesore, Antropoloģijas studiju katedras vadītāja.

Ko pašreiz nozīmē būt latvietim? Cik lielā mērā vēl šodien mūsu piederību latviešiem un Latvijai nosaka tās vērtības, kuras tika izceltas kā būtiskas pirms vairāk nekā 100 gadiem?

Kas ir latvieši šajā laikā, kad aiz muguras 20. gadsimta pārvērtības un priekšā 21. gadsimta izaicinājumi? Vai kāds var būt „pareizāks” latvietis nekā pārējie? Mūs vieno izcili kultūras sasniegumi, bet vienlaikus spēcīgi ir arī stereotipi par latviešu izskatu, raksturu vai interesēm.

Šie ir jautājumi, par kuriem nākas domāt ne tikai brīžos, kad nokļūstam saskarē ar citām kultūrām un tautām, bet arī ar citādi domājošiem cilvēkiem savā ikdienā. Kad ārzemju draugi prasa par latviešu nacionālajiem ēdieniem, mīļākajām dziesmām, kad nākas definēt kultūras kanonu vai tiek plānota Latvijas simtgades svinību programma.

Šodienas raidījumā klātienē viesosies sociālantropoloģe Aivita Putniņa, LU Humanitāro zinātņu fakultātes asociētā profesore, Antropoloģijas studiju katedras vadītāja. Izskanēs arī antropoloģes Ritas Grāveres komentārs par tēmu. Raidījuma muzikālo noformējumu veidos Latvijā tapusi mūzika. Raidījumu vada Aija Fedorova.

Raidījums „Zinātnes vārdā” LR6 – Latvijas Universitātes radio NABA ēterā 95.8 FM iepazīstina klausītājus ar Latvijas augstskolu studējošo un dažādu zinātņu nozaru pētnieku darbiem, eksperimentiem un jaunatklājumiem. Raidījumā tiek iztaujāti topošie un esošie zinātnieki un pētnieki par viņu akadēmisko un praktisko ikdienu, stāstot par zinātnieku darbu, sasniegumiem un grūtībām visiem saprotamā un aizraujošā veidā. Raidījums skan katru otro ceturtdienu no plkst. 19.00 līdz plkst. 20.00 ar atkārtojumu katru otro svētdienu no plkst. 16.00 līdz 17.00.