Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Ne tikai cūkas slimo: ieskats Latvijas savvaļas dzīvnieku slimībās

Radio NABA
26.01.2017.

Ceturtdien, 26. janvārī plkst. 19.00 radio NABA raidījumā “Zinātnes vārdā” stāstīsim par Latvijas savvaļas dzīvnieku slimībām un to, cik lielā mērā tās var skart cilvēkus. Sarunā piedalīsies Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātes pasniedzēja Gunita Deksne un Latvijas Lauksaimniecības universitātes Veterinārmedicīnas fakultātes asociētais profesors Kaspars Kovaļenko.

Pirms diviem gadiem Latvija pirmo reizi saskārās ar Āfrikas cūku mēri, cīņa ar kuru turpinās joprojām. Kā jau ziņoja vadošie mediji, pagājušajā nedēļā Saeimas deputāti apstiprināja valdības lēmumu Āfrikas cūku mēra dēļ ieviest ārkārtas situāciju trijos Latvijas novados. Šis piemērs var raisīt pārdomas, ar kādām slimībām ikdienā jāsastopas Latvijas savvaļas dzīvniekiem un kā viņi tiek ar tām galā.

Tāpat raidījuma dalībnieki palīdzēs gūt skaidrību, kādos gadījumos savvaļas dzīvnieku slimošana var skart cilvēkus un kādās situācijās šīs slimības cilvēkiem ir nekaitīgas.

Radio NABA studijā viesosies Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātes pasniedzēja Gunita Deksne un Latvijas Lauksaimniecības universitātes Veterinārmedicīnas fakultātes asociētais profesors Kaspars Kovaļenko, ar kuriem pārrunāsim ar raidījuma tēmu saistītās aktualitātes. Raidījumu vada Aija Fedorova.

Raidījums „Zinātnes vārdā” LR6 – Latvijas Universitātes radio NABA ēterā 95.8 FM iepazīstina klausītājus ar Latvijas augstskolu studējošo un dažādu zinātņu nozaru pētnieku darbiem, eksperimentiem un jaunatklājumiem. Raidījumā tiek iztaujāti topošie un esošie zinātnieki un pētnieki par viņu akadēmisko un praktisko ikdienu, stāstot par zinātnieku darbu, sasniegumiem un grūtībām visiem saprotamā un aizraujošā veidā. Raidījums skan katru otro ceturtdienu no plkst. 19.00 līdz plkst. 20.00 ar atkārtojumu katru otro svētdienu no plkst. 16.00 līdz 17.00.

Raidījuma ieraksts: