Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Gājiens zinātnes vārdā: viesos Skeptiskās biedrības pārstāvis Juris Baltačs

Aija Fedorova, radio NABA
05.04.2017.

Ceturtdien, 6. aprīlī, plkst. 19.00 LR6 – Latvijas Universitātes (LU) Radio NABA raidījumā “Zinātnes vārdā” viesosies Skeptiskās biedrības pārstāvis un pasākumu cikla “SkeptiCafe” organizators Juris Baltačs, lai plašāk pastāstītu par aprīļa nogalē gaidāmo starptautisko zinātnes gājienu un tā nepieciešamību. Raidījumā tiks runāts par gājiena mērķiem, Latvijas zinātnisko vidi un Skeptiskās biedrības darbību, kā arī aplūkota kritiskās domāšanas nozīme sabiedrības izaugsmē.

Laikmetā, kad ikviens var saskarties ar nepatiesām ziņām un aplamu informāciju, kas tiek pasniegta kā ticama, domāt kritiski ir kļuvis jo īpaši svarīgi. 22. aprīlī vairāk nekā 400 vietās pasaulē notiks akcija “March for Science”. Zinātnes gājienu Rīgā organizē Skeptiskā biedrība, kura jau vairāk nekā piecus gadus apvieno dažādus zinātnes entuziastus un ar pasākumu cikla “SkeptiCafe” palīdzību regulāri aicina dažādu jomu ekspertus neformālā vidē iepazīstināt cilvēkus ar zinātniskajiem atklājumiem un jomu, kurā viņi darbojas, lai tādējādi kliedētu sabiedrībā sastopamos mītus. Ar Skeptiskās biedrības pārstāvi Juri Baltaču raidījumā tiks pārrunāti zinātnei veltītā gājiena mērķi, kas saistīti ar atbalsta izrādīšanu zinātniekiem un iestāšanos par pētījumu veikšanu neatkarīgi no valdošajām politiskajām interesēm.

Raidījumu vada Aija Fedorova.

Raidījums „Zinātnes vārdā” LR6 – Latvijas Universitātes radio NABA ēterā 95.8 FM iepazīstina klausītājus ar Latvijas augstskolu studējošo un dažādu zinātņu nozaru pētnieku un zinātnes entuziastu darbiem, eksperimentiem un jaunatklājumiem. Raidījumā tiek iztaujāti topošie un esošie zinātnieki un pētnieki par viņu akadēmisko un praktisko ikdienu, stāstot par zinātnieku darbu, sasniegumiem un grūtībām visiem saprotamā un aizraujošā veidā. Raidījums skan katru otro ceturtdienu no plkst. 19.00 līdz plkst. 20.00 ar atkārtojumu katru otro svētdienu no plkst. 16.00 līdz 17.00.