Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

"Dabaskats" tas ir skats uz Dub - „Izcelsme un ‘Vecās derības’ laiks”

dub organizer
23.05.2015.

Rocksteady, reggae un ‘sound systems’ – tas tikai Kingstonas mūziķu ceļš līdz visa vainagojumam dub-mūzikā. Dabs – sava laika unikāla tehnika, tagad plaši izmantojama recepte. Pirmdien 21.00 lēnām miksētās un ilgi briedinātas Jamaikas Dub kompozīcijas.

This is dub revolution . . . music to rock the nation.

-Lee Scratch Perry

[Nabā, mūsu raidījuma ietvaros, Dub neaptveramā teritorija pletīsies vismaz līdz Jāņiem, jo tad jau vietā būs pievērsties līgo-zāļu dziesmām Jamaikas rasta-folkloristu izpildījumā ;)]

 

 

1.dub LP

→Pirmā daļa – šī stila izcelsme jeb ‘Vecā derība’, kad visa alķīmija vēl notika uz analogām pultīm mēģinot dabūt kaut ko pārdabisku no četru celiņu magnetofoniem, izmantojot, protams, pavadošās grupas. Tad - ‘Jaunā derība’ 80tajos tiek slēgta ar elektroniku, kas sāk aizstāt dzīvos instrumentus, un parādās digitālās apstrādes evaņģēlisti.

 

«Dub – tas ir sirdspukstu ritms. Smaga, karsta pulsācija, kas pārņem jūs pilnībā un iekļūst katrā organisma šūnā. Dub ir tas, ko jūs klausāties deviņus mēnešus līdz dzimšanai. Kaut kas pirmatnējs, dziļi un eshatoloģiski pārdabisks, universāls. Dub – pērkona dunoņa un lavīnas troksnis; tā ir okeāna elpa un tā ir ziemeļblāzma; gluži kā  planktona blāzma dienvidu jūrās; un tas ir gaudojošs vējš, tās ir atbalsis kalnos un aizās. Un tas ir tās saknes un izcelsme, par kurām mēs neesam pat iedomājušies.»

 

Regeja cienītāju kolektīvajā atmiņā pastāv vairākas Dab rašanās versijas. Saskaņā ar vienu leģendu, kāds sajaucis lentas un aizstiepis uz sound-system diskotēku gabalus bez balss partijas, nācās pilnveidot uz vietas, bet visiem dikti iepaticies. Cita leģenda stāsta, kā King Tubby domīgs sēdējis un skatījies, ko Lee Perijs izpilda pie pults, un te pēkšņi pielecis kājās ...

 

 

         /Tubby - dub master/

 

 

..vārdusakot, gremdēsimies Dub mitoloģijā un arheoloģijā pirmdien pēc deviņiem.

 

Krum, Ed un 100% dynamite dub

¦¦

nu tā tas viss apmēram sākās.. ar Periju pie pults