Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Regeja karalis un liktenīgais futbols

nesta
20.05.2017.

Mārlijam bija 36 un tikpat ir pagājis, kopš viņa nāves. 22. maijā 21.00 pieminēsim un godāsim leģendāro Bobu Mārliju, kura nāves dienā 11.maijā sēro, skan kongi un dzied dziesmas tuvinieki Jamaikā un progresīvie rastamani visā pasaulē. Liktenīgs ir bijis 1977. Krums un Edis spriež par to, kas notika tieši 40 gadus atpakaļ.

Futbols un regejs izrādās iet roku rokā. Mārlijam patika dzenāt bumbu. Tikai reiz tam bija liktenīgas sekas – kādā futbola spēlē Francijā 1977. gadā viņš savaino pēdu, un savainojums nelaimīgā kārtā izraisa melanomu (ādas vēzis, kas uzveica Bobu 1981. gadā). Bet vai Mārlijs pakļāva sevi medicīnai?  - Rastamaniem ir savi uzskati par to, vai iejaukties Jah dotā ķermenī. Paklausot māmiņai, viņš tomēr savu garu atstāj Etiopijas pareizticībā, lai gan līdz Jamaikai nepagūst..

 

Pirmdienas raidījumā skan  dziesmas, kas apliecina viņa mantojuma nemirstību. Tiekamies Naba viļņos 21.00! Un visu cieņu!

Kā reiz teica Jamaikas rakstnieks Colin Channer:

„Pirmo reizi, kad esredzēju Mārliju uzstājamies, man bija astoņi.Betpēdējā reize,kad esviņu redzēšu, vienmēr būs rītdien”.

P.S. Mums, Dabaskata veidotājiem, bija pa 3 gadi, kad Mārlijs atradās vistuvāk Latvijai – Exodus tūrē Zviedrijā 1977. gada maija beigās…

We're jammin':

I wanna jam it wid you.

We're jammin', jammin',

 

And I hope you like jammin', too. [BM ‘Jamming’]

 

******************************************************

 

Viņa mauzolejs - bērnības un tagad atdusas vieta ♥ NineMiles (Jamaica) †