Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Klusuma skartie: saruna ar audioloģi Sandru Kušķi

Radio NABA
23.02.2017.

Ceturtdien, 23. februārī plkst. 19.00 radio NABA raidījumā “Zinātnes vārdā” saistībā ar tuvojošos Pasaules Dzirdes dienu stāstīsim par aktualitātēm dzirdes traucējumu izpētē un novēršanā. Studijā viesosies Latvijas Bērnu dzirdes centra vadītāja, Dr. med. Sandra Kušķe.

Pagājušajā gadā Latvijā bija reģistrēti 1106 bērni ar paliekošiem dzirdes traucējumiem, tomēr dzirdes problēmas skārušas un var skart arī daudzus jauniešus un vidējā gadagājuma cilvēkus. Gadījumos, kad nepieciešams kohleārais implants – protēze, kuras vienu daļu ķirurģiskas operācijas rezultātā ievieto zem ādas, bet otra daļa tiek nēsāta ārēji – ir tikai viens no soļiem dzirdes uzlabošanā, ne mazāk svarīga papildus tam ir arī vājdzirdīgā integrēšana sabiedrībā. Latvijā pašreiz aktīvi darbojas vairākas nevalstiskās organizācijas, kas aizstāv gan vājdzirdīgo, gan nedzirdīgo cilvēku intereses. 25. februārī visā pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā kohleāro implantu diena, savukārt Pasaules Dzirdes diena tiks svinēta 3. martā.

Raidījumā “Zinātnes vārdā” ar uzaicināto speciālisti, audioloģi Sandru Kušķi tiks pārrunātas ar tēmu saistītās aktualitātes. Raidījumu vada Aija Fedorova.

Raidījums „Zinātnes vārdā” LR6 – Latvijas Universitātes radio NABA ēterā 95.8 FM iepazīstina klausītājus ar Latvijas augstskolu studējošo un dažādu zinātņu nozaru pētnieku darbiem, eksperimentiem un jaunatklājumiem. Raidījumā tiek iztaujāti topošie un esošie zinātnieki un pētnieki par viņu akadēmisko un praktisko ikdienu, stāstot par zinātnieku darbu, sasniegumiem un grūtībām visiem saprotamā un aizraujošā veidā. Raidījums skan katru otro ceturtdienu no plkst. 19.00 līdz plkst. 20.00 ar atkārtojumu katru otro svētdienu no plkst. 16.00 līdz 17.00.