Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Dirty Deal Teatro jauni izrāžu cikli

Lauma Brežģe, raidījums "Remarka"
29.11.2012.

Dirty Deal Teatro 2013. gadā skatītājiem piedāvās trīs jaunus izrāžu ciklus - Personas kods, Okupē Rīgu un Uztveres eksperiments. 28. novembrī notikušajā preses konferencē bija iespējams uzzināt vairāk ne tikai par jaunajiem izrāžu cikliem, bet arī teātra dramaturga Jāņa Baloža lomu teātrī un jauno UMKA.LV izrādi "Laika jautājums".

2013. gadā veidoto izrāžu ciklu tēmas ir veidotās tādēļ, ka Dirty Deal Teatro vēlas pastiprināti runāt par sociālpolitiskiem jautājumiem, par cilvēka esamību, kā arī iet ārpus tradicionālā teātra rāmjiem.

Ciklā "Uztveres eksperiments" tiks paplašināta komunikācija ar teātra skatītāju, mēģinot šķērsot ierastās robežas. "Okupē Rīgu" izrāžu mērķis būs diskusija par sociālās un ekonomiskās nevienlīdzības tēmu un šo problēmu esamību vai neesamību Rīgā un Latvijā. Savukārt "Personas kods" ietvaros izrādes pētīs cilvēka iekšējo pasauli un iekšējās pasaules attiecības ar ārpasauli. Pirmā izrāde šī cikla ietvaros būs UMKA.LV jauniestudējums "Laika jautājums", kam pirmizrāde paredzēta 29. novembrī. 

Ģirts Šolis par apvienību UMKA.LV un jauno izrādi, kā arī izrādes "Laika jautājums" fragments.

Andris Kalnozols, izrādes dramaturģiskā materiāla radītājs: "Ja mēs salīdzinām šo izrādi ar ķīmiju, kas lielā mērā ir teātra māksla, tā ir savdabīga ķīmija, tad es ceru, ka "Laika jautājums" būs pretinde tiem ikdienas sīkumiem, ko mēs ceļam pirmajā vietā un ka tā būs reizē arī palūkošanās uz sevi, ka tā būs jautājumu uzdošana sev. Un varbūt nav nemaz tik svarīgi rast atbildi, bet ir svarīgi noformulēt konkrētu jautājumu un vispār padomāt par sevi."

Abi izrādes veidotāji arī nodevās refleksijai par personības jautājumu - kas to veido - un aizskāra šobrīd tik ļoti aktuālo pasaules gala tematu. Andris Kalnozols uzsvēra, ka svarīgāka kā gatavošanās pasaules galam esot gatavošanās tam, ka šis gals nepienāks.

Savukārt dramaturgs Jānis Balodis ilustrēja, ko tad īsti nozīmē jēdziens "teātra dramaturgs" un kāda ir viņa loma teātrī. Viņš uzsvēra, ka teātra dramaturga uzdevums neesot veidot dramaturģisko materiālu visam, kas top teātrī. Tā kā Dirty Deal Teatro daudzi no darbiem ir jauno teātra profesionāļu vai pat studentu veidoti, teātra dramaturga uzdevums esot konsultēt un izrādes veidotājiem palīdzēt sarunu ceļā pašiem labāk saprast, kas ir tas, ko viņi vēlas pateikt. 

Jānis Balodis ir arī veidotājs pirmajai cikla "Okupē Rīgu" izrādei "Nacionālais attīstības plāns".