Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Eksperiments: Kristīne Bulmistre

Katrīna Cinberga, Ketija Riteniece
12.10.2012.

Iepazīstinām ar eksperimenta ceturto dalībnieci Kristīni Bulmistri, kas jau otro gadu studē veselības aprūpi un sabiedrības veselību Rīgas Stradiņa universitātē.

23 gadus vecā Kristīne Bulmistre jau otro gadu studē veselības aprūpi un sabiedrības veselību Rīgas Stradiņa universitātē. Šāda izglītība paverot plašas iespējas strādāt gan darba drošības, gan preču un pārtikas kontroles iestādēs, veselības statistikas, medikamentu firmās un tamlīdzīgi –lai rūpētos par cilvēku drošību un veselību un „ārstiem būtu mazāk rūpju”. Kristīne labprāt kādu dienu strādātu Labklājības ministrijā, tomēr šobrīd nejutās pārliecināta par savām spējām. Viņa izsūtīja pieteikumus uz trim citām vēlamajām darba vietām - Pārtikas Veterināro dienestu, Darba drošības centru un zinātnisko institūtu „BIOR”.

Kristīne potenciālajiem darba devējiem nosūtīja ne vien savu CV un īsu tekstu e-pastā, bet atsevišķu motivācijas vēstuli, ko personāla atlases speciāliste novērtēja kā labu un pareizi sastādītu. Ilze Boitmane no „I-work” iesaka nelietot universitātes doto e-pasta adresi, kuras nosaukumā ir cipari, bet izveidot jaunu, personisko e-pasta kastīti, piemēram, Gmail. Viņa uzskata, ka Kristīne kā otrā kursa studente droši var „startēt” arī darba vai prakses vietā ministrijā. Viņa iedrošina – arī, ja neizdodas, neko zaudēt nevar!

Kristīnei nav pastāvīga darba pieredzes, bet viņa kā brīvprātīgā piedalījusies daudzos ar veselīgu uzturu, vidi un aktīvu dzīvesveidu saistītos pasākumos. Speciāliste iesaka šo pieredzi iekļaut CV, tā parādot darba devējam sevi kā aktīvu un darboties gribošu cilvēku. Kristīne, veidojot savu CV pēc EuroPass parauga, projektus sadalījusi pēc iegūtajām prasmēm, kādas prasa EuroPass – sociālās, organizatoriskās, mākslinieciskās un citas prasmes. Lai neradītu juceklību, Boitmane iesaka pēc datumiem pārredzami sakārtot visus projektus. Reizēm, kad jāsēžas pie CV izstrādes, dažas aktivitātes ir aizmirsušās, tāpēc speciāliste visiem iesaka izveidot sev vienu CV un regulāri to atjaunot.