Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Uz Ķīnu kaut vai ar stopiem

Justīne Savitska, Laura Studente, 39. kabinets
29.10.2012.

"Ir divi veidi, kā vislabāk sakaitināt indieti: 1. apkrāpjot viņu pašu, 2. paziņojot, ka Pakistāna ir labāka par Indiju." Šī un vēl daudzas citas atziņas piemeklēja grāmatas „Rīga-Pekina” autori Ilonu Balodi, kas kopā ar Rolandu Ūdri, stopējot un praktiski bez naudas līdzekļiem, devās uz Ķīnu. 7 mēneši, 16 valstis. Abi ceļotāji dalījās savos iespaidos ar 39. kabinetu.

Latvijas un Lietuvas sniega vētras, kas nes no kājām stopētājus. Polijas Nāves nometne, pēc kuras apmeklējuma gribas dzīvot pa īstam. Slovākija un melnās Karpatu kalnu aprises. Ungārija, ko dažreiz apstākļu sakritības dēļ ir grūti pamest. Mīļās mājas Slovēnijā, ielas muzicēšanai veiksmīgā Zagreba Horvātijā. Šarlatāni Serbijā. Tomēr tie ir tikai daži no iespaidiem.

Vēl ir Turcija, kur izpalīdzēs pat miljonārs. Gruzija un Tbilisi jaukais, apbružātais šarms un gruzīnu čačas iespaidā sasistais stikla galds. Savukārt „īstam armēnim ir paklausīga sieva un ne tik paklausīga mīļākā.” Pakistānā kalašņikovs ir ierasta parādība, bet Indijā pa Himalajiem var braukāties kā pa amerikāņu kalniņiem. Nepālas frizētavā matus ir iespējams izbalināt līdz ārā krišanai. Savukārt Tibeta sagaida ar dabas stihijām un upes plūdiem. Visbeidzot Ķīna tiek sasniegta ar kautiņiem.

Sižetā izmantoti fragmenti no Ilonas Balodes grāmatas „Rīga-Pekina jeb ceļošana un izdzīvošana ne-sezonā”.