Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Eksperiments: Artūrs Toms Pelšs

Katrīna Cinberga, Ketija Riteniece
08.10.2012.

Artūram Tomam Plešam ir 20 gadi, un nākotnē viņš grib projektēt tiltus. Šobrīd Artūrs studē Ceļu un tiltu inženieriju Rīgas Tehniskajā universitātē 2. kursā. Viņš pa vasarām strādā jau kopš 14 gadu vecuma, bet šobrīd meklē palīga vietu savā nozarē. Artūrs ir apņēmības pilns praktiski mācīties, jo uzskata, ka studijas ir maz saistītas ar reālo darbu. Laiks kļūt neatkarīgam!

Artūrs ir vienīgais puisis starp eksperimenta dalībniekiem. Viņš uzskata, ka problēma studentam atrast darbu slēpjas „pieredzes apburtajā lokā” – uzņēmējs neņem darbā studentu bez pieredzes, bet studentam tās nav, jo līdz šim viņa potenciālam neviens nav noticējis.

Artūrs apzinās, ka Latvijā nav daudz tiltu inženierijas uzņēmumu. Viņš savu pieteikumu nosūtīja akciju sabiedrībām "Ceļu pārvalde", „Latvijas Tilti” un SIA „Lemminkainen Latvija”. Artūrs gaidīja nedēļu, bet nevienu atbildi nesaņēma.

Studentu CV un motivācijas vēstules 39. kabinets lūdza vērtēt personāla atlases speciālistei ar 13 gadu pieredzi Ilzei Boitmanei no „I-work Latvia”. Viņasprāt, Artūra CV ir labs, ņemot vērā viņa vecuma. Speciāliste iesaka pārstrādāt copy-paste sūtīto pieteikumu un skaidri norādīt savas vēlmes, prasmes un mērķus, nevis apjautāties tikai par brīvām vakancēm. Darba devējam arī jāatklāj, ka vēlme ir strādāt tikai pusslodzes darbu.

Sākot eksperimentu „Vai viegli studentam atrast darbu?”, 39. kabinetam pieteicās pieci brīvprātīgie. Katram no viņiem bija jāuzraksta CV un motivācijas vēstule un jāsūta tas uz trim darba vietām, kur vēlētos strādāt visvairāk. Šādi 39. kabinets meklē atbildes uz jautājumiem – cik viegli ir atrast darbu studiju nozarē? Ko no potenciāliem darbiniekiem – studentiem – sagaida darba devējs? Kam jāmainās – studenta darba pieteikumiem vai izglītības kvalitātei.

39. kabineta eksperimentā šonedēļ iepazīsiet, kā darba meklējumos veicas pārējiem drosmīgajiem dalībniekiem no citām studiju nozarēm: Initai Jansonei (meklē prakses vietu kino studijā), Lindai Felzenbergai (topošā vides speciāliste), Kristīnei Bulmistrei (studē sabiedrības veselību), Daigai Poplavskai (pirmā kursa politoloģe).