Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Ciānas dredi: Rasta alfabēts turpinās

dredd
18.12.2017.

Pirmdienā 21.00 Dabaskats - Jamaikīga kontemplācija par burtiem "C" un “D”

4.decembris:

http://naba.lsm.lv/lv/raksts/dabaskats/rasta-alfabets-ar-c-ceribu-ciana.a96251/

”No Ciānas, kas ir skaistuma vainagojums, Dievs staro Sava spožuma gaismā,” tiek dziedāts Psalmos un jo daudzās regeja dziesmās. Reference uz Zion/Ciānu ir starp centrālajiem simboliem rasta poētikas un kultūras pasaulē. Tāpēc rastaloģijas raidījumā kārta arī Culture, kurā inkorporēts „Coolie weed” (Cannabis), ko rituālos lieto caur Chalice (nu jā ‘čillums’) vai Cutchie.

18.decembris:

http://naba.lsm.lv/lv/raksts/dabaskats/jamaikiga-kontemplacija-par-burtu-d.a96791/

DzintarkRASTA alfabēta ietvaros raidījumā nākamais jēdzienu saskaņošanas punkts. 

Kāpēc Jamaikā radās „dabs”, „dredi” un „dansholi”?

Lauva, tavi mati baisi! No Jamaikas zaļajiem pakalniem uz pilsētu dodas dredaini tipāži. Kingstonas ielās rasta dread satiek reggae vibes.

 Dancehall, jeb Kingstonas deju grīdu vēsturisko, simbolisko un muzikālo vērtību, kuras vinila iemiesojums Dub-plate 1970-ajos pieteica vēl neredzētu mūzikas Dekonstrukcijas un vienlaikus jaunrades metodi, gan kā īpašu skaņu tehniku, gan revolucionāru muzikālo žanru  — DUB mūziku. 

Dub (‘versija’) tā ir kompozīcija un īpaša remiksa tehnika, izceļot savdabīgo ritma struktūru, ko saglabājusi no regeja vibrācijām. Dub muzikālā filozofija kā kultūr-trigeris stāvējusi klāt pie dažādu scēnu dzimšanas, tostarp hiphop, ambient un jungle strāvojumiem. Dabs saviļņo, tas ceļ un iegremdē; var izdalīt virsotnes un ielejas, klaustrofobiskus dziļurbumus un kosmisko ambienci.

Dreadlocks, your time is now!

Jo studijā Krums un Edis.

ar Xmas sveicienu

 

"We wish you Rasta Cristmas and Irie new year"