Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

manabalss.lv un gamedev.lv - latvieši var!

Raivis Vilūns
16.08.2012.

Vēl aizvien gadās šur un tur dzirdēt – Latvija neko nevar sasniegt, Latvijā nav nākotnes, Latvija ir nabadzīga zeme, u.t.t. Un patiesi varbūt Latvijā nav milzīgas naftas atradnes un kokogļu raktuves, vai dimantu un zelta atradnes vai milzīgas teritorijas ar neierobežotiem darba resursiem. Taču apgalvojums, ka Latvijā neko nevar sasniegt un nekas nav iespējams daudziem nešķiet patiess.

Manabalss.lv iniciatīvas izveidotāji, turpina sekmīgi darboties pie šī projekta, tas ir izpelnījies uzmanību ne tikai no pašmāju politiķiem, kas pēc portāla veidotāju vārdiem, seko cītīgāk ierosinātājām iniciatīvām, kā viņi paši, bet arī no sociālā portāla facebook.com un pat no ASV prezidenta Baraka Obamas, kurš par manabalss.lv ir stāstījis Apvienoto Nāciju Organizācija.

Par iniciatīvas veiksmēm un nākotnes plāniem stāstīja viens idejas aizsācējiem – Jānis Erts.

Daudzi nezinās, ka Latvijā un visā Baltijā ir visai plaša grupa cilvēku, kas nodarbojas ar dažādu interaktīvo spēļu izstrādi, tās protams nav milzīgas spēles, kurās jāiegulda 500 000 miljoni, lai kaut kas sanāktu, bet tās ir nemazāk populārās – mobilo platformu, sociālo platformu un interneta pārlūkprogrammu spēles.Nesen tika rīkots pasākums GameDev Meetup, kuras ietvaros Latvijas spēļu izstrādātāji varēja noklausīties lekcijas, sameklēt domu biedrus un atrast jaunus veidus, kā virzīt savus projektus tālāk. Trīs no idejas autoriem un pasākuma organizatoriem Elviss Strazdiņš, Māris Bunkovskis un Aleksandrs Papiševs stāstīja par spēļu izstrādi, Latvijas pašreizējo situāciju un plāniem regulāri rīkot šādas tikšanās.