Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Jaunas skaņas festivālā LABADABA

Justīne Savitska, Laura Studente
15.08.2012.

Festivāls LabaDaba lutināja klausītāju ausis ar nedzirdētām un svaigām skaņām. Grupa "Dzelzs vilks" ieguva tautas mūzikas vaibstus, grupa "Frontlines" parādīja, ko nozīmē īsts "veču kvadrātroks", savukārt jaunais ansamblis "Manta" piedāvāja vēl neierakstītu skaņu materiālu. 39. kabinets vēlas, lai to dzirdētu arī jūs!

Grupa "Dzelzs vilks" festivāla LabaDaba apmeklētājus šogad pārsteidza ar uzstāšanos jaunā sastāvā. "Jaunais Jāņu orķestris" apvienoja tautas mūzikai un grupai "Dzelzs vilks"  raksturīgo skanējumu. Pēc uzstāšanās uz Eža skatuves, grupas līderis Juris Kaukulis 39. kabinetam stāstīja par jauno sastāvu, viņu sajūtām un atklāja, kur slēpjas grupas spēks.

"Manta" ir jauns ansamblis, kura pirmā lielā uzstāšanās bija tieši festivālā LabaDaba. Kā atzina klausītāji, uz Eža skatuves izpildītā mūzika nedaudz atgādina "Hospitāļu ielas" un grupas "Gaujarts" skanējumu. Iespējams tādēļ, ka grupas solists Edgars Šubrovskis ir spēlējis ansamblī "Hospitāļu iela" un tāpat kā Edgars Mākēns spēlē grupā "Gaujarts". Citos projektos iesaistīts arī Oskars Upenieks ("EMD"), kurš spēlē taustiņinstrumentus un elektrobungas, tāpat arī Raitis Viļumovs (NRG+, "Neprodukts"), kurš atbildīgs par taustiņinstrumentiem un sitaminstrumentiem. 39. kabineta sižetā - "Manta" līderis Edgars Šubrovskis, uzstāšanās fragmenti un klausītāju atsauksmes.

"Frontlines" ir deviņdesmitajos gados dibināta underground grupa, kura apvienojusies pēc desmit gadu ilga pārtraukuma un atkal kāpa uz skatuves. Festivālā LabaDaba "Frontlines" izpildīja mūziku, ko dīvainu sakritību un neveiksmju dēļ tā arī nav izdevies ierakstīt. 39. kabinets arī dzirdēja viņu uzstāšanos un lūdza dalīties sajūtās, kas pārņem atkal atrodoties klausītāju priekšā.