Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Atklāta Nabas fotoizstāde "10x10"

Aija Fedorova un Lauma Brežģe, Radio NABA
30.11.2012.

Par godu Latvijas Universitātes radio NABA 10. dzimšanas dienai sadarbībā ar "ABLV Charitable Foundation" 29. novembrī plkst. 18.00 mūzikas klubā "Nabaklab" norisinājās ceļojošās fotoizstādes "10x10" atklāšanas pasākums.

Radio NABA direktors Madars Štramdiers par ikgadējo Radio NABA fotokonkursu.

Fotokonkurss, kurš šogad norisinās jau sesto reizi, aicināja visus interesentus iesūtīt fotogrāfijas par tēmu Gaisā. Konkursam tika iesūtīti vairāk nekā 200 darbi no 152 dalībniekiem (katrs dalībnieks varēja piedalīties ar 1-2 fotogrāfijām) ne tikai no visas Latvijas, bet arī Zviedrijas, Krievijas, Vācijas un Igaunijas. Iesniegtās fotogrāfijas vērtēja kompetenta žūrija: Arnis Balčus (fotogrāfs, portāla Fotokvartals.lv pārstāvis), Aivars Purmals (fotogrāfs un FineArtPrint pārstāvis), Toms Grīnbergs (Latvijas Universitātes oficiālais fotogrāfs), Kristaps Kalns (fotogrāfs, Diena), Madars Štramdiers (radio Naba pārstāvis). Žūrija darbus vērtēja divos posmos - par galveno kritēriju tika uzskatīta oriģinalitāte un mākslinieciskā kvalitāte tēmas Gaisā risinājumā. 

Fotokonkursa organizatore Aija Fedorova stāsta par darbu vērtēšanas procesu.

Izstādē "10x10" piedalīsies 25 fotogrāfijas, kuru autori ir: Amoliņš Artūrs, Balga Uldis, Bruņeniece Ieva, Buša Laima, Daukulis Artūrs, Freidenfelde Evija, Freimane Rūta, Garanča Sandra, Kiseļova Nadežda, Lācis Juris, Mainule Anta, Ozola Maija, Paupe Emīls, Perkune Ulla, Pinka Viesturs, Saukāne Eva, Scokolovs Jevgēnijs, Skrābāns Elgars Vāgners, Spalvēns Gatis, Spektore Spīgana, Vilcāns Edgars, Zarupska Ilze, Zelča Kristiāna, Žaka Žanna, Martin Calvo Rafael.

Šogad uzvarētāju godā nokļuva Artūra Daukuļa darbs "Ņūtona līkums", Gata Spalvēna darbs "Gaisgrābējs" un Ilzes Zarupskas darbs "Growing On Air". Ar šo autoru darbiem tiks nodrukātas BadDog pastkartes. Īpašu žūrijas atzinību par drosmīgu oriģinalitāti izpelnījās arī Ullas Perkunes fotogrāfija "Coming Soon". A.Daukulis, kas fotokonkursā piedalās jau otro gadu, stāsta: „Pirmkārt Radio NABA ir mans mīļākais radio, ko klausos ikdienā, un otrkārt fotografēšana – tas ir mans dzīvesveids, pamatdarbs un hobijs. Pie šī projekta – levitācijas tēmas – ko iesūtīju konkursā, strādāju jau divus gadus, tā kā jau uzreiz es zināju, kādus darbus atlasīšu konkursam. Kopumā ir daudz labāks rezultāts, kāds bija pagājušogad un pārsteidz daudzu cilvēku uzdrīkstēšanā, piemēram Ullas Perkunes darbs. Ļoti priecājos par visiem darbiem un par to, ka ir bijusi sīva konkurence.”

Par saviem darbiem un ceļu līdz fotoizstādei stāsta arī Ulla Perkune un Gatis Spalvēns.

Izstādi atbalsta: “ABLV Charitable Foundation”, radio NABA, izdevniecība Neputns, portāls www.fotokvartals.lv, žurnāls “Rīgas Laiks”, mūzikas klubs Nabaklab, SIA Rīgas Nami. Ceļojošā fotoizstāde būs apskatāma līdz 2013. gada martam šādās vietās: mūzikas klubs Nabaklab, Latvijas Mākslas akadēmija, Splendid Palace, Latvijas Kultūras akadēmija un Latvijas Universitāte.