Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Zig Zag "Gadu laiki", 2012

Haralds Strapāns / P3lican
01.12.2012.

Vairāk vai mazāk, bet tomēr leģendām apvīta latviešu grupa, kas radījusi savas paaudzes hītus. Grupa, kas neražo dziesmas tikai, lai tās ir. Grupa, kas nāk, kad pati to grib. Grupa, kas spēlē reti. Un grupa, kas spēlē labi, no sirds. Jā, vēl tāds nieks, ka grupa nāk no latviešu 80tajiem gadiem, ik pa laikam uzrodoties un pazūdot.

Izdevējs: NabaMusic / Melo Records , 2012

„Gadu Laiki” – neapzināti, bet noteikti, šis ir ieraksts, ko gaidījuši daudzi, bez spriedzes, kliedzoša mārketinga un zināma izdošanas datuma.
Albums reizē varētu būt arī izlase, tomēr, gluži tā arī nav. Te ir – labi zināmie vai vismaz vienreiz dzirdētie gabali - „Man Ir Silts” , „Vāvere Eva” , „Chicken” , „Auto” – tie raisa patīkamas atmiņas, toties, te nav „Dūņu Vijolnieks” .

Ja labajos 80-tajos „Zig Zag” droši varēja saukt par pankroka grupu, tad vēlāk un šodien – strīdīgi, drīzāk, tas ir mazliet netīra ģitāru skanējuma, elektronikas piešpricēts, lirisks un melodisks roks, kurā skan aizdomīgi labi, bet dziļdomīgi teksti. Arī dzirdētie gabali šajā ierakstā skan mazliet savādāk, kā gribētos, kā tajos laikos. Tiem nav ne vainas, jo tie skan mūsdienīgāk, nezaudējot ne nieka no sava šarma, garšas un burvības.

Vienīgais mīnuss, kas reizē arī pluss – melanholiskā psihodēlija, kas mijas cauri dziesmām. Tās satamborētas tik labi, ka vieglais humors mijas ar melanholisko roku, pa vidu rakstiņi ar enerģiskākas ģitāras motīviem, tas viss izskan tik ātri, ka ir mazliet par maz, bet pietiekami, lai tajā kambarī, kur taukšķina sirds, kaut kas notiek ātrāk, bet stāvu augstāk, kur visi vadi – tur gan rodas pozitīvs mini sajukums.

Patīkami, teksti latviski, kā jau minēts – tie ir gana dziļi, lai tajos meklētu, gana jancīgi, lai nemeklētu, gana labi, lai aprobežotos arī ar garšīgu smaidu.
Verdikta vietā – zinātājiem tā ir stabila vērtība. Grābiet ciet, kamēr ir! Interesentiem – derētu paklausīties. Vēsturniekiem – varbūt beidzot vienu grāmatu arī par šo?

Albums pieejams NABAKLAB un labajos mūzikas ierakstu veikalos.

Citi NABA MUSIC / Melo Records ieraksti

grupazigzag.lv