Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

18 stundas sarunas un skaņas Radio NABA tiešraidē no sarunu festivāla “LAMPA”


03.07.2017.

Viss sākas ar sarunu, divu dienu garumā no sarunu festivāla “LAMPA” Latvijas Radio 6 – LU Radio NABA raidīja sarunas, diskusijas un festivāla atmosfēru radio formātā – runājot par izglītības, zinātnes, ekonomikas, vides, kultūras un sabiedrības aktuālajiem tematiem. Paralēli sarunām bija iespējams dzirdēt Roberta Gobziņa skaņu laboratorijas eksperimentus, festivāla apmeklētāju viedokļus un ekspress-atbildes uz “lielajiem” jautājumiem, kā arī pārraides noslēgumā dzirdēt dadaistu manierē ieturētus dzejas lasījumus un improvizācijas spēles.

Teju 30 sarunas, intermēdijas un audiālas izpausmes tika atspoguļotas Radio NABA ēterā. Radio NABA studijā viesojās Latvijas Universitātes rektors, profesors Indriķis Muižnieks, LU Studentu padomes priekšsēdētāja Signe Skutele, LU Biznesa vadības un ekonomikas fakultātes dekāns, asoc. profesors Gundars Bērziņš, kā arī Latvijas Universitātes esošie un bijušie studenti, kas šobrīd kļuvuši par sociāli aktīviem sabiedrības pārstāvjiem, kas iesaistījās gan festivāla “LAMPA” norišu veidošanā, gan kā eksperti dalījās savās viedokļos.

Piektdienas rīta sarunas sākās ar LU Fizikas un matemātikas fakultātes absolventu, programmas “Iespējamā misija” absolventu, fizikas skolotāju  Valdi Zuteru par mūsdienīgām mācīšanās metodēm un to, kā vislabāk iemācīties visu par apelsīniem. Izglītības, zinātnes,  mūsdienīgu studiju, zinātnes komunikācijas jautājumu apskats turpinājās gan sarunās ar Latvijas Universitātes rektoru un absolventiem, cenšoties meklēt atbildes, kā veicināt sabiedrības un pētnieku sadarbību.

Kā katru gadu, arī šogad Sarunu festivālā Lampa varēja diskutēt par teju visu būtisko - sākot ar ikdienišķām un praktiskām aktualitātēm, līdz pat valstiski, kā arī Eiropas un pasaules mērogā būtiskiem jautājumiem. Viena no spilgtākajām festivāla vadlīnijām iezīmējās sabiedrības aktīvistu aicinājums domāt kritiski, Radio NABA programmas ietvaros kopā ar “Skeptiskās biedrības” pārstāvjiem iepazināmies ar izplatītākajām loģikas kļūdām un kritiskās domāšanas pamatiem. Savukārt, īpaša vieta tika atvēlēta arī saunām par reģionālās attīstības jautājumiem – ēterā dzirdot sarunas ar Jāni Ķīnastu, kas festivāla ietvaros koordinēja reģionālo jautājumu telti “Mājvieta” un Cīravas kultūras un iniciatīvu biedrības “Cita Abra” pārstāvjiem Kristīni un Pēteri Brīniņiem. Piektdienas rīta programmas vadītājs Ahhhtis iepazīstināja ar tehnoloģiju un drošības jautājumiem sarunās ar IT drošības ekspertu Kirilu Solovjovu un žurnālistu Filipu Lastovski.

Mūziķa un dīdžeja Roberta Gobziņa pavadībā norisinājās audiālas skaņu meistardabnīcas, kurās gan mazie, gan lieli skatītāji varēja iesaistīties un par piemiņu saņemt skaņu lentes fragmentu ar Saeimas sēžu ierakstiem. Savukārt, programmas noslēgumā varēja klausīties radošās improvizācijas vakaru, kurā piedalījās LU Vēstures un filozofijas fakultātes absolvents, dramaturgs Matīss Gricmanis un režisors Varis Klausītājs.

Visa festivāla laikā, radio NABA tiešraides programmā, starp sarunām un priekšnesumiem pamatā skanēja kompozīcijas latviešu valodā, kas īpaši priecēja festivāla dalībniekus un apmeklētājus. Arhīvā ierakstus var klausīties http://naba.lsm.lv/lv/lr/arhivs/

Latvijas Radio 6 – Latvijas Universitātes Radio NABA ir atvērts medijs, kas atspoguļo kultūras, urbāni inteliģentās vides un alternatīvā dzīvesveida procesus un norises kvalitatīvā, dzīvā un dinamiskā veidā.  NABA ir radio cilvēkiem, kurus interesē kas vairāk par standarta komercproduktu gan mūzikā, gan informācijā. Dzirdams 95,5 FM, naba.lv un mobilajās lietotnēs, festivāla ietvaros arī Cēsu pils parkā.