Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Zaļās ekonomikas ievadforumā “Green Expo Riga” būs Radio NABA programma

Radio NABA
14.11.2018.

Trešdien, 21. novembrī Latvijas Radio 6 – LU Radio NABA papildinās zaļās ekonomikas ievadforumu “Green Expo Riga” programmu ar aktuālām diskusijām, muzikālām intermēdijām un reportāžām no pasākuma norises vietas. Par Radio NABA programmu gan Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā, gan radio ēterā rūpēsies zaļākie no Radio NABA raidījumiem – “Nezāle” un “Zootehnikums”.

Pirmoreiz Latvijā, Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā norisināsies ievadforums zaļās ekonomikas izstādēm “Green Expo Riga”, kura galvenā ideja ir  attīstīt zaļās ekonomikas idejas Latvijā, veicināt to ieviešanu praktiskajā uzņēmējdarbībā, izglītot un informēt sabiedrību. Veidot Latvijas kā “zaļas” valsts tēlu. Trīs dienas pēc Latvijas valsts svinībām lielajā Izstāžu centra hallē Nr. 1 kopā tiek aicināti zaļās ekonomikas atbalstītāji, lai nospraustu jaunus mērķus Latvijas ilgtspējīgai izaugsmei un uzplaukumam nākamajā simtgadē.

Radio NABA šī foruma ietvaros piedāvās sarunu un diskusiju programmu, kuru varēs dzirdēt arī Radio NABA ēterā no plkst. 18.00 – 21.00. Sarunas vada Radio Naba raidījuma “Nezāle” vadītāja Sanita Rībena un raidījuma “Zootehnikums” vadītājs Sandris Ādminis.

PROGRAMMA:

18.00 – 18.20 Kas tas ir – pārmaiņu (“zaļā”) ekonomika? Jānis Brizga (Zaļā brīvība) un Elgars Felcis (Permakultūras biedrība)

18.30 – 18.50 Vai un kā valsts var ietekmēt to, cik “zaļa” ir Latvijas lauksaimniecība? Andrejs Briedis (Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija) un Lāsma Ozola (bioloģiskā zemniece)

19.00 – 19.20 Kas ir “greenwashing” jeb kā patērētāju maldināšana degradē “zaļo” biznesu? Jana Simanovska (Ekodizaina kompetences centrs) un Santa Zarāne (Patērētāju tiesību aizsardzības centra informēšanas un komunikāciju daļas vadītāja)

19.30 – 19.50 Kā sistēmiski (ilgtermiņā un soli pa solim) mainīt sabiedrības paradumus? Edmunds Cepurītis (Ekoskolu programma) un Inese Vaivare (LAPAS)

20.10 – 20.30 Kā pilsētplānotāji un arhitekti var radīt cilvēkam un dabai draudzīgu pilsētvidi? Oto Ozols (Pilsēta cilvēkiem), Viesturs Silenieks (veloaktīvists) un Reinis Liepiņš (arhitekts)

20.40 – 21.00 Kādi ir nišas produktu un pakalpojumu izaicinājumi un grūtības ilgtspējīgas ekonomikas kontekstā? Astrīde Rozīte (Slow Food Straupe) un Reinis Pļaviņš (Labietis)

Ar pilnu programmu varēs iepazīties: http://www.bt1.lv/greenexporiga