Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Baložu Pilni Pagalmi - Divreiz izstāstītie stāsti
Jānis Daugavietis (NABA, Tornis)
06.12.2011

BPP gada nogalē nāk ar savu nemierīgāko veikumu: devīto pilnmetrāžas albumu „Divreiz izstāstītie stāsti”. Albuma tapšanas laikā par trim piektdaļām nomainījies grupas sastāvs un dziesmas rakstītas piecu gadu ilgumā.

Albumu CD formātā piedāvā NABA Music un Melo Records.  No 20.decembra albūmu varēs iegādāties mūzikas ierakstu veikalos, savukārt,  lejupielādēt vai klausīties  no mūzikas izplatīšanas platformas Bandcamp.com
(http://balozupilnipagalmi.bandcamp.com).

15 albuma dziesmas ierakstītas dažādos laikos un dažādās vietās, sākot ar 2010.g. aizvērušos Torņa studiju, tur 2007-2008.gados daļēji ierakstītas dziesmas “Nu, labi”, “Te-pat-te”, “Goda vārds (man pie krūts)”, “11.10.06 (oktōbris)”, “Romantisko filmu vakari”, beidzot ar visjaunāko ierakstu sesiju Šmerļa studijā. Dažas no tām šo gadu laikā ir skanējušas radio (piem., “Ideālais variants”, “Neatnākušie”, “11.10.06 (oktōbris)”), vairākas ir spēlētas koncertos, bet ir arī tādas, kuras līdz šim zināja tikai paši mūziķi.

Pēc 10-12 gadu darbības grupā, no tās atvadījušies Ģirts Pavēnis, Oskars Burovs un Jānis Cīrulis. Klāt ir nākuši divi jauni cilvēki. Juris Alksnis (ģitāra), kurš bija ‘oficiāls’ BPP dalībnieks tās agrīnajā posmā, bet vēlāk koncentrējās vienīgi uz ‘savu pamatgrupu’ Sirke (tomēr arī pēc tam Juris kā ierakstu mūziķis bija piedalījies dažos BPP ierakstos, piemēram albuma “Jauni iespaidi” ierakstā un vairākos koncertos). Jaunais baložu basģitārists ir Klāvs Lauls, kurš muzicē arī Kuldīgas grupā “Stūrī Zēvele” un ir albuma dizaina autors. No ‘zēveles’ ir arī Kate Skrinda, viņa šogad dažos koncertos spēlēja taustiņus un dziedāja. Kate kā viesmāksliniece bija pieaicināta jau šī albuma ierakstā.

„Divreiz izstāstīto stāstu” nemiers atspoguļo BPP pārmaiņām piesātināto pēdējo piecu gadu periodu. Tomēr tu tajā atradīsi arī grupai raksturīgo romantismu. Lai arī kādām pārmaiņām cauri ietu liriskais varonis (grupas līderis un dziesmu autors Māris Šverns vai varbūt grupas iedomātais tēls tās mīļotāju iztēlē), sapņi un patīkamas tikšanās viņa ceļā būs vienmēr.

Albuma atvēršanas pasākumā “baložus” ar jauno veikumu sveiks kuldīdznieki “Stūrī Zēvele”. Pašlaik grupā spēlē Klāvs, Kate, Justīne un Ilze, kuri kopā rada, eksperimentē un priecē klausītāju ausis jau piecus gadus. Viņi veiksmīgi apvieno vokālu, flautas, akardeona, ģitāras, taustiņu un reizēm arī citu instrumentu skanējumu ar koķetu šarmu, radot nepretenciozu mūziku skaistiem rītiem un vakariem. Līdz šim Stūrī zēvele debijas albums vēl nav izdots, bet grupas mazais lepnums ir trīs mazie demo ep.

Video: http://www.youtube.com/watch?v=cXr-YmYUTvc
Audio: http://www.draugiem.lv/sturizevele/

Liels pārsteigums “baložu” klausītājiem varētu būs otri viesi “Vētras saites”. To sastāvā spēlē Latvīte Podiņa - kokle, Jānis Cīrulis - džambe, Ansis Klucis - kontrabass, Ģirts Pavēnis - ģitāra. Tātad, divi bijušie BPP dalībnieki, kuri piedalījušies arī jaunā albuma radīšanā un ierakstā. Grupas izdevēji “Lauska” par viņiem raksta: “Grupa spēlē ambientu instrumentālu mūziku, kuras galvenais akcents ir Latvītes Podiņas spēlētās elektriskās etnogrāfiskās kokles skanējums. Viens no pēdējo gadu muzikālajiem projektiem, kas paplašina latviešiem būtiskākā tautas mūzikas instrumenta -- kokles izmantojumu un skanējumu, dodoties no etnogrāfiskā uz mūsdienīgo. Vētras saites ļauj atkāpties no ierastajiem priekšstatiem, kā jāskan etnogrāfiskam instrumentam”.

Video: http://youtu.be/-vftMNBbm24
Audio: http://www.draugiem.lv/music/10057566/

Koncerta sākums 21.00, ieeja 2 ls.

Stūrī Zēvele
Vētras saites
Baložu Pilni Pagalmi


Dj Dambis

Visa informācija par albumu:
www.tornis.lv/bpp
www.draugiem.lv/bpp
www.facebook.com/balozupilnipagalmi

Komentāri (0)
Pievienot komentāru: