Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

BALTĀ NAKTS - VIDEOGRĀFIJA V
Nabaklab
17.08.2010

VIDEOGRĀFIJA V - SPACE TEXTURES IV ir projekts, kurš idejiski ir kā turpinājums iepriekšējo gadu Baltās nakts pasākumam VIDEOGRĀFIJA. Koncepta VIDEOGRĀFIJA tulkojums - video - „es aptveru” un grāfija – „rakstīt”(dokumentēt). Projekts, kura ietvaros paredzēta vizuālās, video un audio mākslinieku līdzdalība no Vācijas, Anglijas, Krievijas un Latvijas. Pasākums notiks 4.septembrī. Sākums 19.00.  

SCANNER - Liebritānijas mūziķa Robina Rimbauda soloprojekts. R. Rimbauds aktīvi darbojas arī kā foto un video mākslinieks - īstenotas vairāk kā 20 izstādes Londonā, Stoholmā, Budapeštā, Belfāstā, Parīzē, Glazgovā, Valnsijā u.c., mākslinieks piedalījies arī vairāk kā 50 grupu izstādēs visā pasaulē.
   Scanner
plaši zināms kā viens no mūsdienu eksperimentālās ambientās mūzikas pionieriem. Projekta eksperimenti robežojas starp skaņu, telpu, tēlu un formu, radot daudzslāņu skaņas vienību absorbciju, tādejādi savijot dažādas tehnoloģijas netradicionālā veidā. Scanner sadarbojos ar virkni zināmiem skatuves māksliniekiem, piemēram, Bryan Ferry, Laurie Anderson, Michael Nyman, Merce Cunningham u.c.
   Pirmais ievērību guvušais ieraksts iznāca 1992. gadā - „Scanner 1 CD”. Līdz 2010. gadam jau izdoti vairāk kā 50 mākslinieka ierakstu. Katra Scanner uzstāšanās ir vienreizēja un neatkārtojama un tā ietver oriģinālus video pavadījumus, tādejādi uzsverot projekta specifiku - ik reizi mākslinieks parāda jaunas muzikālās un vizuālās šķautnes.
http://www.scannerdot.com

AGF – Vācu mākslinieces, producentes Antye Greie projekts, izveidots 2000. gadā. Proejkta ietvaros izdoti vairāki desmiti albumu un kompilāciju. Antye Greie izsmalcinātā dzeja tiek pārvērsta elektroniskā mūzikā, populārās skaņās, kaligrāfijā un digitālā medijā, kas tiek prezentēts kā dzīva performance un skaņas instalācija. Preformances tiek izrādītas festivālos, muzejos, teātros, koncerthallēs un klubos kā Eiropā tā Amerikā un Āzijas valstīs. Projekts prezentēts tādos festivālos kā Ars Electronica Linz, Sonar Barcelona, Transmediale Berlin, GRM Festival Paris, Roskilde, Sync festival Athens, AudioVisiva Milan, Sonic Acts Amsterdam u.c. Plašu atzinību guvuši arī citi Antye Greie projekti, piemēram: Laub, The Lappetites, AGF/ DELAY, THE DOLLS, Zavoloka/AGF u.c. Katra AGF uzstāšanās ir neatkātojama un unikāla, ik reizi tiek meklētas jaunas izpausmes. Rīgā tiks prezentēts arī īpašs video materiāls.
http://www.poemproducer.com/

ANDREI OID - Andrejs Antonets, projektu Gods Delussion un Alexandroid dalībnieks. Mūzikālā jomā, kopā ar savu kolēģi Alexandru Matrosovu, darbojas kopš 90. gadu sākuma. Plaši pazīstams mūziķis Krievijas mūzikā. 2005. gadā ieguvis galveno mūzikas balvu no Radio France: "The best electoronic musician of the year". Šogad mākslinieks prezentēs jauno soloprogrammu.

ASTROWIND -  Echochorus - Latvijas skaņu dizaineris (elektroniskās mūzikas producents), kā arī muzikālā leibla “Kolka Music” dibinātājs, ir viena no elektroniskās mūzikas skatuves nozīmīgajākajām personībām Latvijā, pēdējo gadu laikā producējis virkni nozīmīgu eksperimentālās elektroniskās mūzikas skaņdarbu. Mākslinieka karjera sākās 90. gadu vidū, kad viņš bija populārās Rīgas dance-punk grupas Yaputhma Sound System dalībnieks. No 1996. gada sekoja kopīgi projekti un sadarbība ar tādiem mūziķiem un māksliniekiem kā Uģis Vītiņš, Voldemārs Johansons, Jānis Biķis (mutal), I/Dex (BY), Derek Holzer (NL) un citiem. 2001. gadā kopā ar Rodionu Zolotarjovu tika dibināts elektroakustiskās mūzikas projekts Oloolo.

OLEG BOMBEY - Rīgā  pazīstams kā dj Oleg Bombey. Jau kopš agriem deviņdesmitajiem viņš uzmanīgi klausās, pēta un kolekcionē visu par un ap mūziku. Gadu garumā viņš savācis pamatāgu vinila ierakstu kolekciju, kura sastāv no džeza, eksperimentālās un pietiekošā mērā psihodeliskās mūzikas, ka arī no moderniem deju mūzikas gabaliem. No 2004. gada līdz šodienai, piedalās tādos pasākumos kā Klusa Daba, Ventspils Music, Tabuns, Tatoo Convention, Save The Viny , Cifra Aiziet Fest, Positivus, Tundra, Sarkasms, Moonlight, ZaļumBalle. Kopš 2006. gada regulāri spēlē dažādos Latvijas klubos.
   Kopš 2010.gada darbojas kā raidījuma Rasols vadītājs, kā arī piedalās unikālās muzikas kompilacijas sērijas  Rasolniks Mixtapes rašdīanā (http://soundcloud.com/rasolniks)

MARIMANA - dīdžej-meitene no Rīgas, kuras mīlestība uz mūziku parādījās jau agrajos skolas gados, kad portatīvais mūzikas atskaņotājs kļuva par pašu vērtīgāko mantu skolas somā. Elektroniskā mūzika ieinteresēja dzīļāk ar savu nopietno skāņu lielformātu reivos vecajā Spilves lidostā un VEF kultūras pilī.
   Kopš 2007.gada sākās vinila plašu kolekcionēšana un pirmie publiskie dj seti. Šodien viņas plauktā turpina krāties rūpīgi izvēlētas plates, diapazonā no oriģinālās Jamaikas skaņas līdz high-tech ambient dubstep un no treknajām dub basu līnijām līdz funky 2-step mutācijām. Reizi mēnesī viņu var dzirdēt arī Radio Naba ēterā programmā Rasols ar svaigi sagatavotu mūzikas pleilisti.
   Kopš 2008. gada Marimana regulāri spēlē Latvijas klubos.

EVGENIY DROOMOFF - nodarbojas ar mūziku kopš pagājušā gadsimta 90. gadu sākuma. Dotajā brīdī viens no vadošajiem komponistiem projektā Orbīta. 2005. gadā kopā ar Sound Meccano izdod savu albumu "Volokno" uz Slovēnijas leibla "Rx:Tx". Šogad Baltās Nakts ietvaros Evgeniy Droomoff prezentēs jaunu materiālu.

http://www.poemproducer.com/

http://www.poemproducer.com/http://www.scannerdot.com

Komentāri (0)
Pievienot komentāru: