Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

 

Raidījumu ierakstu arhīvs: www.sturmmandat.com/radio/absolutais-minors

     

RITVARS DIŽKAČS 1986/1990

 

 1. ASOCIĀCIJU SEKTORS - Autogēnā treniņa kursi
 2. AURORA - Grūtas dejas ritmā
 3. ASOCIĀCIJU SEKTORS - Māte Tanks
 4. JUMPRAVA - Pa papīra kāpnēm
 5. AURORA - Sadauzītais bundzinieks
 6. ASOCIĀCIJU SEKTORS - Viss ir atkal savādāk
 7. ASOCIĀCIJU SEKTORS - Uzbrukums Japānai
 8. AURORA - Fetišists
 9. JUMPRAVA - 9. palāta
 10. ASOCIĀCIJU SEKTORS - Populāra pirmdiena
 11. AURORA - Iezīmēta diena
 12. ASOCIĀCIJU SEKTORS - Elektriskie dūmi
 13. JUMPRAVA - Melanholiskie trokšņi
 14. ASOCIĀCIJU SEKTORS - Ideāls ir spēcīgs milzis
 15. AURORA - Barjera
 16. ASOCIĀCIJU SEKTORS - Bundzinieks
 17. AURORA - Divas idejas 

   ................................................................

 • R. Dižkačs audzis Cēsīs, vēlāk kopā ar māti pārcēlies uz Salaspili. Mācījies Rīgas lietišķās mākslas vidusskolā. 1980. gadu vidū viņš piedalās vairāku grupu darbībā, pirmo no tām sauc "Depo". Kopā ar Aigaru Grāveru 1986. gadā izveido projektu "Asociāciju sektors. Šajā laikā viņš izdod neregulāru pagrīdes mūzikas izdevumu "Stieple", kuru pavairo paša spēkiem kopā ar domubiedru Edgaru Beināru. 

  1987. gada beigās viņš sāk jaunu muzikālu projektu, kas 1988. gada sākumā kļūst par stabilu grupu - kopā ar ģitāristu Svenu Himleru un bundzinieku Edgaru Beināru viņš rada grupu "Aurora", ir tās dziedātājs un tekstu autors. Grupā kādu laiku piedalās arī Tālis Timrots (ģitāra), vēlāk ģitārists ir Jānis Dubavs. Tolaik oficiāli izdotu ierakstu grupai nav, izņemot izlasē "Ienāc ausīs" (1990) iekļauto dziesmu "Grūtas dejas ritmā" un izlasē "Zilās govs izlasīte Nr. 2" (1992) iekļauto dziesmu "Fetišists". Dziesma "Bundzinieks" iekļauta izlasē "Jaunais vilnis. 80tie" (2001). Grupa piedzīvo sastāva maiņas, dažiem dalībniekiem sākas problēmas ar narkotiku atkarību. 1992. gadā tiek mainīts tās nosaukums, jo izrādās, ka Vācijā jau pastāv grupa ar identisku nosaukumu - tagad tā saucas "88 auroras", tā piedalās "Mikrofona" aptaujā ar dziesmu "Mazliet saules", tā iekļauta arī kasetē "Mikrofons '92". Tomēr drīz tās darbība beidzas.

  R. Dižkačs ir arī daudzu populāru grupas "Jumprava" dziesmu tekstu autors. Pirmā dziesma, kurai Grāvers izmanto fragmentāros Dižkača lirikas pierakstus, ir "Lidmašīna". 1992. gadā R. Dižkačs pārceļas uz Kanādu.