Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

 

Raidījumu ierakstu arhīvs: www.sturmmandat.com/radio/absolutais-minors

     

01. BEDRE - Čukča mans labais draugs
02. BEDRE - Alumīnija Volga
03. BEDRE - Kāpēc tu šeit stāvi ?

04. BEDRE - Emptiness
05. BEDRE - Nakts darbs
06. BEDRE - Jauna diena aust
07. BEDRE - Come in my backside
08. BEDRE - Vērtība
09. BEDRE - Papa
10. BEDRE - Tu mani - Es tevi
11. BEDRE - Naģene
12. BEDRE - Higher mind
13. BEDRE - Utopiskā pielabināšanās
14. BEDRE - Militārisms
15. BEDRE - Lai slava tam


Grupa ”BEDRE” izveidota Rīgā 1987. gada sākumā, kad diviem klasesbiedriem Jānim Silam un Danielam Zaikinam radās ideja par muzikālu sadarbību. Sākotnēji eksperimentējot ar radioaparātiem un bērnu sintezatoriem, mēģina salipināt kopā visādas skaņas. Pie aparatūras tiek rudenī, iepazīstoties ar grupu ”Jumpravu”, no kuras uz īsu laiku aizņemas sintezatorus. 1987. gada rudenī tiek ierakstītas pirmās četras dziesmas. 
Šūšanas pulciņā Tehniskajā jaunrades namā iepazīstas ar trešo ”Bedres” dalībnieku Jurģi Krāsonu. 1988. gadā kopējiem spēkiem ieraksta pirmo albumu ”Alumīnija Olga”. Paralēli grupas darbībai Annas ielā ar citiem domubiedriem tiek iesaistīti Aleponijas valsts izveidē. Tā bija kā valsts valstī – ar saviem statūtiem un senatoriem kā parodija un protests pret apkārt notiekošajām auseklīšu aktivitātēm, kā arī padomju iekārtu. Laika posmā no 1988. līdz 1989. gadam tiek ierakstīti vēl trīs albumi – ”Aprīļa Eksgumētās Potences”, ”Indifference” un ”RZ 1 Erekcija”. 
Pirmā iespēja tikt uz skatuves bija 17. arodvidusskolā, taču vietējais komjaunatnes līderis ”Bedres” tekstus uzskata par pārāk radikāliem un izsaka rājienu. Uz Mālpils ”Durvīm” neaizbrauc, bet festivāls Pļaviņās izgāzās. Kārtīgi nospēlēt izdodas vienīgi Brenguļos kopā ar ”Rādi, Rādi Video” un ”Anna Vannā Kāpēc”. Grupas ”Bedre” pastāvēšanas laikā tiek nospēlēti seši koncerti, no kuriem daži beidzas kā kautiņi ar neapmierinātiem apmeklētājiem. 
Grupa ”Bedre” beidz pastāvēt 1990. gadā, kad, bēgot no dienesta Padomju armijā un šejienes sabiedrības, Jānis Sils emigrē uz ASV. Viņš izveido solo projektu ”U.S.O.C.A.” un ieraksta vēl divus albumus
Izmantoti materiāli :
Daiga Mazvērsīte (Padomju Jaunatne – 1989.g.) / Juris T. (LABA -Nr. 3 2003.g.)