Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Dabaskats, roots-n-culture
Pēdējās izmaiņas veiktas:
08.10.2016.


Vada:
Krūms, Šūpulis
Stils: dub, reggae, ska
E-pasts: dabaskats [@] radionaba.lv

LSM lapa un arhīvs

Raidījums skan katru otro pirmdienu no 21:00 - 22:00

 • Visu cieņu - Nekāda naida! - Naba Dabaskatu raida

    Muzikālais informatīvi izklaidējošais raidījums DABA(S)SKATS ir skats, kas vērsts uz tālo, zaļo un saulaino Jamaikas salu – tās kultūrvēsturiskā mantojuma apzināšanu un daudzslāņainu projicēšanu radio NABA viļņos. Mūsu atskaņotā mūzika sakņojas afro-karību ritmos un dzīvesveidā, politikā un teoloģijā. Tā ir mūzika, kas sevī sintezējusi tradicionālo un moderno, viedo Rastafari vibrācijas un mūsdienu progresa pulsāciju. Lai arī atskaņotās mūzikas spektrs ir visnotaļ plašs, to vieno viena kopīga iezīme – pozitīvs un gaišs skatījums uz apkārtējo (t.i. iekšējo) pasauli. Pārdomas un kritika arī ir welcome.

OUR HANDS AND HEARTS MUST BE CLEAN

 

TO RALLY WITH THE RED, GOLD AND GREEN


SKATS uz SKA ir: prieks un vitalitāte. Sākot ar plantāciju nomocīto vergu atklāsmi gospeļu smeldzīgajās meldijās līdz ASV ska n-tajam vilnim mežonīga ātruma un skaļuma virpulī. Skumjas šeit ir politiskas un prieks neviltots. Melns pērļu zvejnieks šeit spiež roku netīram punk teenageram. Lai dejotu. Skagga-yo!

SKATS uz REGGAE ir: par saknēm, kas meklējamas Jamaikas Karstās saules dedzinātajā Zemē. Tā ir Augu kultūra, Tas ir Metafizisks konteksts. Un galvenais - tā ir Mūzika, ar kuras izraisīto lavīnu patlaban traucas HipHop, Ambient un Drum’n’bass kareivji. Mēs atsegsim šīs saknes, lai klausītājs varētu pieskarties smalko vibrāciju ģenēzei. Jah Rastafari!

SKATS uz DUB ir: nekad nebijušā tālas atbalsis. DUB sākotnēji ir regeja ritmu remiksi, kuriem raksturīgi zemi basi un izteikts eho, kas caurvij visu skaņdarbu, piešķirot tam īpašu dziļumu un raksturīgu vibrāciju. DUB ir dekonstrukcijas un, zināmā mērā, mērķtiecīgas nejaušības radīts – un šo nejaušību, pārsteigumu un pēkšņumu DUB reprezentē vēl šobaltdien visneiedomājamākajās formās. Vybz wa yuh Feel!

Black reggae music is a message from the king.

Here comes Krums`n`Edis to deliver...

(UN VISI KOPĀ) If tomorrow, i was leavin' to zion,

then i wouldn't stay a minute more, cause dis ways of life jah jah children livin`


Ja kas - www.tornis.lv/dabasskats

AKTUALITĀTEs: www.facebook.com/dabaskats

 

 • Reggae is fun
  27.03.2015

  Pirmdien 30. martā Dabaskatā uz to 1.aprīli - funny reggae! ~ Nešpetnie Karībi, Jamaikas satīra. [ahoi 21.00]

 • Uz Jamaiku svinēt Bob Marley dzimšanas dienu!
  02.03.2015

  Visu cieņu nekāda naida - Naba Dabaskatu raida! Pirmdien skats uz Jahmaiku, kur Bobs Marlejs sāka rakstīt dziesmas un himnas.

 • Dabaskats & StacijaOB Live
  13.02.2015

  Jauno frekvenci atklājot, 16.februārī svētku apvienotais Dabaskats+StacijaOB raidījums ar vokāli instrumentālo uzstāšanos regeja ritmos. [Un tad Naba`s viļņos katru nedēļu DUB/REGGAE/SKA pirmdienās 21.00] Tātad...

 • 60 minūšu lidojums uz Jamaiku ar 'Dabaskatu'
  29.10.2014

  Naba raida LR5 viļņos Roots-Rasta-Reggae. Pieslēdzies 30.oktobrī - 22.00! Šajā ceturtdienā 1000_Volts_of_Holt & Bush_Doctor

 • Dzejas dienas "Dabaskatā"!
  16.09.2014

  18.septembra (22.00) raidījumā LR5 radioviļņos vibrēs dub-poetry, regeja dumpīgā lirika un Jamaikas dzejdari.