Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Dabaskats, roots-n-culture
Pēdējās izmaiņas veiktas:
08.10.2016.


Vada:
Krūms, Šūpulis
Stils: dub, reggae, ska
E-pasts: dabaskats [@] radionaba.lv

LSM lapa un arhīvs

Raidījums skan katru otro pirmdienu no 21:00 - 22:00

 • Visu cieņu - Nekāda naida! - Naba Dabaskatu raida

    Muzikālais informatīvi izklaidējošais raidījums DABA(S)SKATS ir skats, kas vērsts uz tālo, zaļo un saulaino Jamaikas salu – tās kultūrvēsturiskā mantojuma apzināšanu un daudzslāņainu projicēšanu radio NABA viļņos. Mūsu atskaņotā mūzika sakņojas afro-karību ritmos un dzīvesveidā, politikā un teoloģijā. Tā ir mūzika, kas sevī sintezējusi tradicionālo un moderno, viedo Rastafari vibrācijas un mūsdienu progresa pulsāciju. Lai arī atskaņotās mūzikas spektrs ir visnotaļ plašs, to vieno viena kopīga iezīme – pozitīvs un gaišs skatījums uz apkārtējo (t.i. iekšējo) pasauli. Pārdomas un kritika arī ir welcome.

OUR HANDS AND HEARTS MUST BE CLEAN

 

TO RALLY WITH THE RED, GOLD AND GREEN


SKATS uz SKA ir: prieks un vitalitāte. Sākot ar plantāciju nomocīto vergu atklāsmi gospeļu smeldzīgajās meldijās līdz ASV ska n-tajam vilnim mežonīga ātruma un skaļuma virpulī. Skumjas šeit ir politiskas un prieks neviltots. Melns pērļu zvejnieks šeit spiež roku netīram punk teenageram. Lai dejotu. Skagga-yo!

SKATS uz REGGAE ir: par saknēm, kas meklējamas Jamaikas Karstās saules dedzinātajā Zemē. Tā ir Augu kultūra, Tas ir Metafizisks konteksts. Un galvenais - tā ir Mūzika, ar kuras izraisīto lavīnu patlaban traucas HipHop, Ambient un Drum’n’bass kareivji. Mēs atsegsim šīs saknes, lai klausītājs varētu pieskarties smalko vibrāciju ģenēzei. Jah Rastafari!

SKATS uz DUB ir: nekad nebijušā tālas atbalsis. DUB sākotnēji ir regeja ritmu remiksi, kuriem raksturīgi zemi basi un izteikts eho, kas caurvij visu skaņdarbu, piešķirot tam īpašu dziļumu un raksturīgu vibrāciju. DUB ir dekonstrukcijas un, zināmā mērā, mērķtiecīgas nejaušības radīts – un šo nejaušību, pārsteigumu un pēkšņumu DUB reprezentē vēl šobaltdien visneiedomājamākajās formās. Vybz wa yuh Feel!

Black reggae music is a message from the king.

Here comes Krums`n`Edis to deliver...

(UN VISI KOPĀ) If tomorrow, i was leavin' to zion,

then i wouldn't stay a minute more, cause dis ways of life jah jah children livin`


Ja kas - www.tornis.lv/dabasskats

AKTUALITĀTEs: www.facebook.com/dabaskats

 

 • Dabaskata atskats
  04.12.2016

  Skats uz dub®gae 2016. Studijā Krūms un Edis 5. decembrī 21.00

 • Jamaikas psihodeliskā ainava
  05.11.2016

  Neparastā dub-mūzikas estētika dzen savus asnus. Dabaskatā Krums un Edis turpina vētīt psihodēlijas un apziņas attiecības regeja/dab kompozīcijās. Tiekamies pirmdien 21.00.

 • Kingstona 2000
  08.10.2016

  Mūsu saknes – mūsu spārni. Vai roots reggae ir pārdzīvojis globalizāciju un komercializāciju, spriež Krums un Edis Dabaskatā 21.00 (10.oktobrī).

 • Par repatriāciju. Uz Āfriku. Ar regeju.
  27.08.2016

  DABASKATS īsā afrocentriskā kursa "No dzintarkrasta uz Melno krastu" pēdējais raidījums skanēs pirmdien, 29. augustā, plkst 21:00, radio NABA. Studijā Edis un Krums pievērsīsies repatriācijas idejai un turēs roku uz senā mājupceļa mīta pulsa vibrējošās Rasta interpretācijas. Ar regeja mūziku pārceļamies uz Cilvēces dzimteni - uz Āfriku, uz Cionu.

 • Dabaskata kurss: Jamaika-Etiopija
  14.08.2016

  15. augustā “dziesmas par Dzimteni” - regejs par Āfriku. Kopā ar rastām uz dub-roots-reggae viļņa turpinām ceļu uz Melno kontinentu. Pievienojies 21.00.