Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Dabaskats, roots-n-culture
Pēdējās izmaiņas veiktas:
08.10.2016.


Vada:
Krūms, Šūpulis
Stils: dub, reggae, ska
E-pasts: dabaskats [@] radionaba.lv

LSM lapa un arhīvs

Raidījums skan katru otro pirmdienu no 21:00 - 22:00

 • Visu cieņu - Nekāda naida! - Naba Dabaskatu raida

    Muzikālais informatīvi izklaidējošais raidījums DABA(S)SKATS ir skats, kas vērsts uz tālo, zaļo un saulaino Jamaikas salu – tās kultūrvēsturiskā mantojuma apzināšanu un daudzslāņainu projicēšanu radio NABA viļņos. Mūsu atskaņotā mūzika sakņojas afro-karību ritmos un dzīvesveidā, politikā un teoloģijā. Tā ir mūzika, kas sevī sintezējusi tradicionālo un moderno, viedo Rastafari vibrācijas un mūsdienu progresa pulsāciju. Lai arī atskaņotās mūzikas spektrs ir visnotaļ plašs, to vieno viena kopīga iezīme – pozitīvs un gaišs skatījums uz apkārtējo (t.i. iekšējo) pasauli. Pārdomas un kritika arī ir welcome.

OUR HANDS AND HEARTS MUST BE CLEAN

 

TO RALLY WITH THE RED, GOLD AND GREEN


SKATS uz SKA ir: prieks un vitalitāte. Sākot ar plantāciju nomocīto vergu atklāsmi gospeļu smeldzīgajās meldijās līdz ASV ska n-tajam vilnim mežonīga ātruma un skaļuma virpulī. Skumjas šeit ir politiskas un prieks neviltots. Melns pērļu zvejnieks šeit spiež roku netīram punk teenageram. Lai dejotu. Skagga-yo!

SKATS uz REGGAE ir: par saknēm, kas meklējamas Jamaikas Karstās saules dedzinātajā Zemē. Tā ir Augu kultūra, Tas ir Metafizisks konteksts. Un galvenais - tā ir Mūzika, ar kuras izraisīto lavīnu patlaban traucas HipHop, Ambient un Drum’n’bass kareivji. Mēs atsegsim šīs saknes, lai klausītājs varētu pieskarties smalko vibrāciju ģenēzei. Jah Rastafari!

SKATS uz DUB ir: nekad nebijušā tālas atbalsis. DUB sākotnēji ir regeja ritmu remiksi, kuriem raksturīgi zemi basi un izteikts eho, kas caurvij visu skaņdarbu, piešķirot tam īpašu dziļumu un raksturīgu vibrāciju. DUB ir dekonstrukcijas un, zināmā mērā, mērķtiecīgas nejaušības radīts – un šo nejaušību, pārsteigumu un pēkšņumu DUB reprezentē vēl šobaltdien visneiedomājamākajās formās. Vybz wa yuh Feel!

Black reggae music is a message from the king.

Here comes Krums`n`Edis to deliver...

(UN VISI KOPĀ) If tomorrow, i was leavin' to zion,

then i wouldn't stay a minute more, cause dis ways of life jah jah children livin`


Ja kas - www.tornis.lv/dabasskats

AKTUALITĀTEs: www.facebook.com/dabaskats

 

 • Siltuma aizsardzības regejs
  01.11.2015

  Pirmdien Dabaskatā 21.00 par ziemeļu regeju un afro-mesiānismu Jamaikas ritmos.

 • Rudens regejs ar P.Tosh
  12.10.2015

  Regeja panteonā viņam stabila vieta. 19.oktobris ir viņa dzimšanas diena. Dabaskats velta raidījumu Dumpīgajam cilvēkam Pīteram Tošam. Tiekamies pirmdien 21.00!

 • Dub mūzikas saknes
  03.07.2015

  "Dabaskata" vasaras raidījumu cikls par dub-mūzikas izcelšanos un evolūciju. Pirmdien (6.jūlijā, 21.00) radio studijā dub arheoloģiju veiks Kru&Ed. Roots & Vibes!

 • "Dabaskats" tas ir skats uz Dub - „Izcelsme un ‘Vecās derības’ laiks”
  23.05.2015

  Rocksteady, reggae un ‘sound systems’ – tas tikai Kingstonas mūziķu ceļš līdz visa vainagojumam dub-mūzikā. Dabs – sava laika unikāla tehnika, tagad plaši izmantojama recepte. Pirmdien 21.00 lēnām miksētās un ilgi briedinātas Jamaikas Dub kompozīcijas.

 • Rastafari uz skrejceļa (27.04. "Dabaskats")
  24.04.2015

  Raidījumā Kru&Ed regeja/ska ritmos atzīmēs spilgtāko notikumu Jamaikas vēsturē – tā ir Etiopijas Imperatora (Ras Tafari) vizīte 1966.gada aprīlī pie valstsvīriem un tiem, kas viņu godā kā Jah mesiju. Tiekamies 21.00!