Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Bīstamie gadi
Pēdējās izmaiņas veiktas:
17.10.2012.
  • Radio NABA aicina piedalīties fotokonkursā “TROKSNIS”
    04.11.2019

    Par godu LR6 – Latvijas Universitātes Radio Naba 17. dzimšanas dienai tiek izsludināts fotokonkurss ar tēmu „Troksnis”. Žūrijas 25 izvēlēti labākie darbi dosies ceļojošajā fotoizstādē “17x17", kā arī piedalīsies skatītāju simpātiju balsojumā Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio vienotajā ziņu portālā lsm.lv. Trīs konkursa labāko fotogrāfiju autori saņems papildus Radio NABA sadarbības partneru balvas, tajā skaitā no festivāla LABA DABA 2020.

  • Depresija un pašnāvība. Saruna ar Nilu Saksu Konstantinovu
    01.10.2019

    Saruna ar Pusaudžu resursu centra vadītāju, publicistu un rakstnieku Nilu Saksu Konstantinovu par depresiju un pašnāvību.Vada: Uldis Rudaks, Imants Daksis
Stils:
mūžība
E-pasts:
bistamiegadi@radionaba.lv
Audio arhīvs

Raidījums skan katru otro trešdienu no plkst. 18:00 - 19:00.

Aptuveni 2010.gada vidū ilggadējam mūzikas žurnālistam Uldim Rudakam un dziesminiekam Imantam Daksim sarunājoties par mūziku un mūziķiem, radās ideja veidot regulāru informatīvi muzikālu radioraidījumu. Iemesls bija tieši šīs sarunas, jo abiem bija ļoti daudz kopīga, ko stundām ilgi pārrunāt, balstoties uz jau uzkrātās pieredzes un zināšanām. Šis brīdis likās īpaši piemērots, lai to uzsāktu, jo pašlaik abiem ir attiecīgi 42 un 27 gadi. Tie abi ir vecumi, kurus, lūkojoties rokmūzikas vēstures lapaspusēs, var dēvēt par bīstamajiem gadiem, kas bez vilcināšanās tika izraudzīts par raidījuma vadmotīvu un drīz vien arī par nosaukumu. Daudzu mūziķu aiziešana no šīs dzīves 27 un 42 gadu vecumā jau tikusi apspēlēta Ulda Rudaka grāmatā Rokupācija (Dienas Grāmata, 2008), un tāpat arī Imanta daiļradi, kas apkopota vairākos albumos, caurvij mūžības tēma.

Par Klubu 27, kurā pierakstīti ievērojami mūziķi, kas miruši šajā vecumā (pazīstamākie ir Džims Morisons, Braiens Džonss, Džimijs Hendrikss, Dženisa Džoplina, Kurts Kobeins), kā par oficiālu tēmu regulāri raksta mūzikas prese. Savukārt 42 gadu vecumā ar sirdstrieku ir miruši rokenrola revolūcijas karognesējs Elviss Preslijs, izcilais krievu bards un aktieris Vladimirs Visockis, tāpat arī septiņdesmito gadu sieviešu siržu lauzējs francūzis Džo Dasēns. Vai tās visas ir tikai mārketinga izmantotas sakritības vai likumsakarības, šajos vecumos pienākot kaut kādam krīzes jeb lūzuma punktam, uz to sarunās savos raidījumos atbildes meklēs raidījuma vadītāji, pieaicinot arī studijas viesus. Vēlāk, apstrādājot raidījumu materiālu, tiks veidota arī grāmata.

Latest Bīstamie gadi Cloudcasts on Mixcloud