Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Saeimas ziņas
Pēdējās izmaiņas veiktas:
06.09.2013.


Vada: Reinis Lasmanis
Stils: politika
E-pasts: saeima@radionaba.lv
Audio arhīvs

Raidījums skan ceturtdienās no 08:30 – 09:00

LR Saeima ir Latvijas valsts likumdevējs, un Saeimā tiek pieņemti galvenie Latvijai saistošie likumi un lēmumi. Turpmāk (2013/2014 gada periodā) LR Saeimā tiks diskutēti un pieņemti vairāki svarīgi lēmumi, piemēram, budžeta pieņemšana, Eiro valūtas ieviešana, reformas dažādās nozarēs, Eiropas parlamenta un Saeimas vēlēšanas, tādēļ raidījums par LR Saeimas darbu – Saeimas ziņas – ir nepieciešams gan LR Saeimai, gan Latvijas sabiedrībai.

Raidījuma klausītāji pirms LR Saeimas sēdes tiek iepazīstināti ar Saeimas darba kārtību un aktuālākajiem notikumiem Saeimā/Saeimas komisijās pēdējās nedēļas laikā, un gaidāmajiem notikumiem Saeimā/komisijās turpmākās nedēļas laikā.

Raidījuma formāts pieļauj gan viesu aicināšanu studijā, piemēram, politikas vērotājus, ekspertus, politiķus, lai diskutētu par Saeimā aktuālākajiem notikumiem. Kā arī īsu audiointerviju un sižetu publicēšanu raidījuma laikā ar Saeimas politiķiem, kas informēs sabiedrību par Saeimas komisijās aktuālākajiem notikumiem iepriekšējās nedēļas laikā.

Raidījums tiek skan tiešraidē 93,1 FM tieši pusstundu pirms Saeimas sēdes, tādēļ cilvēki, kas plāno klausīties Saeimas sēdi, varēs iepazīties ar aktuālākajiem Saeimā lemjamajiem jautājumiem.

  • 21.09.2019. Jaunākie albumi no Kanādas
    19.09.2019

    Raidījumā apskatīsim deviņas grupas no Kanādas ar šogad izdotiem albumiem.Kā divus galvenos izvirzu Ottavas (ON)"emopop"kvarteta"Pine"debijas LP"Pine",kurš ietekmēts arī ar "dreampop"žanra iezīmēm.Grupa jau divreiz bijusi raidījumā ar agrāk izdotiem ep.Un pirmoreiz-Vaterlo (ON) "gloomgaze"kvartets "Eddyevvy"ar debijas LP"Eddyevvy"- savdabīgu,lēnu,melanholisku"shoegaze"žanra paveidu.No agrāk bijušām grupām vēl būs Vankūveras (BC)"indie/shoegaze/triphop"duets"Palm Haze"ar otro LP"Reve Bleu"un "indierock"kvartets no Ontario"Hyness"ar otro EP"River".Pirmoreiz būs divas grupas ar debijas EP-Toronto"indierock"kvartets"Low Life Lolas"(EP"Wolves")un Londonas (ON)"mathrock"kvartets"Sweet Toothe"(EP"Sweet Toothe"),bet ar otrajiem EP būs Ottavas"synthwave/dreampop"duets"Violentene"(EP"Phantom Youth") un Mondreālas (QB)"artpop"duets"The Leanover"(EP"Portico").

  • 14.09.2019. Jaunākie "dreampop/dreamgaze"albumi no ASV
    13.09.2019

    Raidījumā apskatīsim astoņas grupas un piecas būs pirmoreiz.Vairākas jaunas"dreampop"grupas izdevušas debijas ep-Miniapolisas(MN) kvintets"Deliah Fang",Los Andželosas(CA) kvartets"Cosmo Gold",Oklahomas(OK) kvartets"Pigments"un Ņujorkas kvartets"Sooner"(būs ar otro ep).Pirmoreiz būs arī melodiskais"psychodelic/dreampop" kvartets no Cincinati(OH)"Sungaze"ar debijas LP"Light In All of It".Grupa ir vīra/sievas-Ian Hilbert un Ivory Snow veidots projekts.Izdoti trīs jau agrāk izziņotie un gaidāmie debijas LP.Divi kvalitatīvi Austinas(TX)"dreampop/dreamgaze"kvarteti izdevuši debijas LP -"Blushing"-LP"Blushing" un "Silver Bars"- LP"Center of the City Lights".Abu grupu EP bija augstās vietās 2018.g. EP TOP 20.Un Cincinati(OH)"dreamy/psychgaze"trio"Slow Glows"izdevis debijas LP"Stargaze Rock`n`Roll"(grupa bijusi raid.ar otro ep).