Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Saeimas ziņas
Pēdējās izmaiņas veiktas:
06.09.2013.


Vada: Reinis Lasmanis
Stils: politika
E-pasts: saeima@radionaba.lv
Audio arhīvs

Raidījums skan ceturtdienās no 08:30 – 09:00

LR Saeima ir Latvijas valsts likumdevējs, un Saeimā tiek pieņemti galvenie Latvijai saistošie likumi un lēmumi. Turpmāk (2013/2014 gada periodā) LR Saeimā tiks diskutēti un pieņemti vairāki svarīgi lēmumi, piemēram, budžeta pieņemšana, Eiro valūtas ieviešana, reformas dažādās nozarēs, Eiropas parlamenta un Saeimas vēlēšanas, tādēļ raidījums par LR Saeimas darbu – Saeimas ziņas – ir nepieciešams gan LR Saeimai, gan Latvijas sabiedrībai.

Raidījuma klausītāji pirms LR Saeimas sēdes tiek iepazīstināti ar Saeimas darba kārtību un aktuālākajiem notikumiem Saeimā/Saeimas komisijās pēdējās nedēļas laikā, un gaidāmajiem notikumiem Saeimā/komisijās turpmākās nedēļas laikā.

Raidījuma formāts pieļauj gan viesu aicināšanu studijā, piemēram, politikas vērotājus, ekspertus, politiķus, lai diskutētu par Saeimā aktuālākajiem notikumiem. Kā arī īsu audiointerviju un sižetu publicēšanu raidījuma laikā ar Saeimas politiķiem, kas informēs sabiedrību par Saeimas komisijās aktuālākajiem notikumiem iepriekšējās nedēļas laikā.

Raidījums tiek skan tiešraidē 93,1 FM tieši pusstundu pirms Saeimas sēdes, tādēļ cilvēki, kas plāno klausīties Saeimas sēdi, varēs iepazīties ar aktuālākajiem Saeimā lemjamajiem jautājumiem.

  • 09.11.2019.-Jaunākie "doom/gloom/darkrock" albumi no ASV
    09.11.2019

    Raidījumā apskatīsim šogad izdotos t.s."tumšās" mūzikas albumus no ASV. Četras grupas būs no Kalifornijas - apskatīsim jaunāko, sesto,albumu "The Birth of Violence" no aprindās labi pazīstamās "Chelsea Wolfe", kurā viņa atgriežas pie "darkfolka". Savulaik gada albumu topa pirmajā vietā bijušais Sanfrancisko "dark/neoclasical" kvartets "Amber Asylum" atgriežas ar jaunu EP "Blood Witch" (izdots kopā ar Toronto "Volur"). Tāpat būs divas jaunas grupas - "darkrock" sieviešu kvartets "Hexa" ar otro EP "Sigil Sine" (grupu izveidojusi bijusī "Ilya" taustiņniece/vokāliste Carrie Gillespie Feller) un "gloomrock/ambient" kvartets "Clay Rendering" ar otro LP "California Black Vows", kura sastāvā basu spēlē Sera Timms no "ides of Gemini". Raidījumu sāksim ar Portlendas (OR) "dark/electro" trio "Darkswoon" debijas LP "Bind", bet noslēgumā pirmoreiz būs pieredzējušais Denveras (CO) "dark/doom/progmetal" kvartets "Dreadnought" ar ceturto LP "Emergence".Dziesmu saraksts un audio linki https://naba.lsm.lv/lv/raksts/dieviskas-balsis/jaunakie-doomgloomdarkrock-albumi-no-asv.a123288/

  • Pārtapināt nāciju
    08.11.2019

    Raidījumā „Zinātnes vārdā” T. Ķencis skaidro gan padomju folkloras būtību un lomu, gan arī stāsta par citu pētniecības virzienu – nācijas iztēlošanos un šīs iztēles avotiem. „Nācija nozīmē nepārtrauktu pārtapšanu,” uzsver T. Ķencis.