Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
LU šķērsgriezumā
Pēdējās izmaiņas veiktas:
22.05.2013.

Cik daudz dažādas zinātņu nozares, pētījumus un studentus vieno Latvijas Universitāte, Radio NABA klausītāji var iepazīties raidījuma "Studenta pietura" veidotajā raidījumu ciklā "LU šķērsgriezumā". Šajā pavasarī 14 raidījumos aplūkojam 13 LU fakultāšu studiju procesu, studentu dzīvi un aktuālākos notikumus.

Pirmdienās līdz 1. jūlijam Radio NABA (FM 93,1) plkst. 16.00

 

 • 21.09.2019. Jaunākie albumi no Kanādas
  19.09.2019

  Raidījumā apskatīsim deviņas grupas no Kanādas ar šogad izdotiem albumiem.Kā divus galvenos izvirzu Ottavas (ON)"emopop"kvarteta"Pine"debijas LP"Pine",kurš ietekmēts arī ar "dreampop"žanra iezīmēm.Grupa jau divreiz bijusi raidījumā ar agrāk izdotiem ep.Un pirmoreiz-Vaterlo (ON) "gloomgaze"kvartets "Eddyevvy"ar debijas LP"Eddyevvy"- savdabīgu,lēnu,melanholisku"shoegaze"žanra paveidu.No agrāk bijušām grupām vēl būs Vankūveras (BC)"indie/shoegaze/triphop"duets"Palm Haze"ar otro LP"Reve Bleu"un "indierock"kvartets no Ontario"Hyness"ar otro EP"River".Pirmoreiz būs divas grupas ar debijas EP-Toronto"indierock"kvartets"Low Life Lolas"(EP"Wolves")un Londonas (ON)"mathrock"kvartets"Sweet Toothe"(EP"Sweet Toothe"),bet ar otrajiem EP būs Ottavas"synthwave/dreampop"duets"Violentene"(EP"Phantom Youth") un Mondreālas (QB)"artpop"duets"The Leanover"(EP"Portico").

 • 14.09.2019. Jaunākie "dreampop/dreamgaze"albumi no ASV
  13.09.2019

  Raidījumā apskatīsim astoņas grupas un piecas būs pirmoreiz.Vairākas jaunas"dreampop"grupas izdevušas debijas ep-Miniapolisas(MN) kvintets"Deliah Fang",Los Andželosas(CA) kvartets"Cosmo Gold",Oklahomas(OK) kvartets"Pigments"un Ņujorkas kvartets"Sooner"(būs ar otro ep).Pirmoreiz būs arī melodiskais"psychodelic/dreampop" kvartets no Cincinati(OH)"Sungaze"ar debijas LP"Light In All of It".Grupa ir vīra/sievas-Ian Hilbert un Ivory Snow veidots projekts.Izdoti trīs jau agrāk izziņotie un gaidāmie debijas LP.Divi kvalitatīvi Austinas(TX)"dreampop/dreamgaze"kvarteti izdevuši debijas LP -"Blushing"-LP"Blushing" un "Silver Bars"- LP"Center of the City Lights".Abu grupu EP bija augstās vietās 2018.g. EP TOP 20.Un Cincinati(OH)"dreamy/psychgaze"trio"Slow Glows"izdevis debijas LP"Stargaze Rock`n`Roll"(grupa bijusi raid.ar otro ep).

 • Grupai “Plenērs” jauna kompozīcija un video no gaidāmās izlases “Skalbe. Dzirnavās" (Nr.2)
  12.09.2019

  Kompozīcija “Kādas dzīves bojā eja” ir otrā kompozīcija no jaunās, Kārlim Skalbem veltītās izlases un seko Evijas Vēberes kompozīcijai "No vietas uz vietu, no ausmas uz ausmu" (Sapnis). Tas ir stāsts par Kaķīša izjūtām laikā, kad jāpamet mājas un jādodas pretī nezināmajam...

 • Dzeja, dzīve, Dzejas dienas. Saruna ar Ingu Pizāni
  12.09.2019

  Sezonas pirmajā raidījumā viesosies Inga Pizāne, ar kuru sarunāsimies par Dzejas dienām, rakstīšanu un to, kāpēc ir vērtīgi iepazīt dzeju no citām kultūrtelpām.

 • Valodas ainavas lasītāja
  12.09.2019

  Mūsu ikdienas dzīve ir ieausta valodā, kuru veido teksti un šajos tekstos iekodētās emocijas, tēli un daudzveidīgu nozīmju slāņi. Valodas jeb lingvistiskā ainava jau vairākus gadus atrodas Latvijas Universitātes pētnieces sociolingvistes Solvitas Pošeiko pētniecisko interešu centrā.

 • Verners Lazdāns. Personiska māksla
  05.09.2019

 • Radio NABA ritošā studija - Pasaku tramvajs
  03.09.2019

 • “Videogrāfija XIV / Space Texture XIII” Lielajā ģildē
  03.09.2019

 • 07.09.2019. Raidījums nenotiks !
  02.09.2019

  Raidījums nenotiks sakarā ar tiešraidi no "Baltās Nakts" pasākumiem.Tiekamies 14.09.ar jaunāko "dreamgaze" no ASV.

 • 31.08.2019. Jaunākie albumi no Dienvidamerikas
  02.09.2019

  Raidījumā apskatīsim 2018/2019.g.albumus no Dienvidamerikas,puse no dziesmām būs spāņu validā.No Meksikas būs"experimental/krautrock"kvartets"Exploded View"ar otro LP"Obey"(bijis raid.ar debijas LP),"progmetal"kvintets"Lost Nebula"ar trešo EP"The Black Swan Events"(bijis raid.ar otro EP) un pirmoreiz "fusion"trio"Navit"ar trešo EP"Rojo".No Brazīlijas būs interesants"darkartrock"kvartets"Lia Kapp"ar debijas LP un jaunu EP"Jupiter", un jauns"indiepop"kvartets"Juna"ar singlu no topošā debijas LP.No Argentīnas būs"indiepop"māksliniece ar grupu"Delfina Campos"ar otro EP"Aurora" un "indie/garagerock"pieredzējušais duets"Riel"ar trešo LP"Espacio Interior".No Čīles būs trīs Santjago grupas-divas"indiepop"mākslinieces"Yorka"(ar trešo LP"Humo")un"Circulo Polar"(ar singlu"Imaginario"/bijusi agrāk raid.),abas ar pavadošajām grupām,kā arī "indierock"kvintets"Fakinmono"ar otro LP"El Despojo".

 • Aristotelis
  02.09.2019

 • 24.08.2019. Intervija ar grupu"Tribes of the City"
  23.08.2019

  Intervija būs ar"shoegaze"kvinteta `Tribes of the city` dalībniekiem Sergeju (ģitāra) un Intu (bungas) par grupas ceturto albumu "Rust and Gold",kas tiks prezentēts 28.08.fon Stricka villas dārzā https://www.facebook.com/events/378681766172682/ . Šeit ieskatam albuma tituldziesma https://www.youtube.com/watch?v=rQpEe3JANNQ . Pirms pilnā albuma prezentēšanas grupa laidusi klajā vēl singlus"More Waves" https://www.youtube.com/watch?v=qs4WE3bEdGY un "Parasitic" https://www.youtube.com/watch?v=WxO24OCM2xY .

 • Kārļa Skalbes pasaku pasaule mūzikas un mākslas izlasē “Skalbe. Dzirnavās”
  21.08.2019

LU Biololoģijas fakultāte

LU Bioloģijas fakultāte

Ko nozīmē būt īstam biologam un kāds ceļi ejami, lai kļūtu par biologu. Ko bioloģijas studijas patiesā iemāca? Par to ar "Studenta pietura" veidotājiem sarunājās LU Bioloģijas fakultātes dekāns Nils Rostoks un studenti Jolanta un Juris.

LU Datorikas fakultāte

LU Datorikas fakultāte

Šī fakultāte ir pastarītis pārējo 12 Latvijas Universitātes (LU) fakultāšu vidū, izveidojusies tikai pirms trim gadiem, tomēr jau pierādījusi sevi kā perspektīvu tagadnes un nākotnes fakultāti. Lai klausītājiem dotu iespēju iepazīties ar sevi, 29. aprīļa raidījumā "Studenta pietura" viesojās LU Datorikas fakultātes (LU DF) dekāns prof. Juris Borzovs un studenti.

LU Ekonomikas un vadības fakultāte

LU Ekonomikas un vadības fakultāte

Raidījumā viesojas dekāne prof. Inta Brūna un puiši no EVF pašpārvaldes - Pēteris Bukovskis un Gatis Melbārdis. Raidījumā iepazinām gan fakultātes vēsturiskos stāstus, gan to ka fakultātē dominē vēlme sadarboties nevis savstarpēji konkurēt.

LU Fizikas un matemātikas fakultāte

LU Fizikas un matemātikas fakultāte

Runājām par laivošanu, salidošanu, kokos kāpšanu un dziedāšanu - lietām, kas fizmatiem tikpat svarīgas kā kosinusi, kvadrātsaknes un Furjē transformāciju spektroskopija . Par to, ka fizmati nav nūģi vai sausiņi, bet ir radoši, aktīvi un savu fakultāti mīloši. Jo fizmati nav fakultāte, tā ir pārliecība! Radio NABA studijā viesosies FMF dekāns Leonīds Buligins un fakultātes Studentu padomes pārstāvji.

LU Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultāte

LU Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultāte

Zemes dzīļu pētniecība, laivu braucieni un īpašais statuss, kā vienīgajai vietai Latvijā, kur studēt šo nozari. To visu un ne tikai mums atklāja raidījuma viesi dekāns Oļģerts Nikodemus un fakultātes studentu pārstāves Līga Pakalna un Elza Žumbure.

LU Humanitāro zinātņu fakultāte

LU Humanitāro zinātņu fakultāte

Kas īsti notiek Visvalža ielas LU humanitāro zinātņu fakultātē? Ko dara topošie valodnieki un antropologi? Par to raidījumā "Studenta pietura" stāsta HZF studentes Līga un Krista.

 

LU Juridiskā fakultāte

LU Juridiskā fakultāte

Izdzirdot vārdu jurists, katram prātā izveidosies savs priekšstats par šīs senās un prestižās nozares pārstāvjiem. No burta kalpiem līdz sabiedrības aizstāvjiem, tā var raksturot Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes (LU JF) studentus. Kāda ir Juridiskās fakultātes studentu un pasniedzēju ikdiena, svētki un gada notikumi, klausies Radio NABA raidījuma "Studenta pietura" 1. jūlija ierakstā.

LU Ķīmijas fakultāte

LU Ķīmijas fakultāte

Vārds ķīmiķis pārsvarā asociējas ar eksperimentiem, laboratorijām, ķīmiskiem savienojumiem un nejaušām eksplozījām. Kāda ir ķīmiķu dzīve, studiju process, iepsējas un izaicinājumi, uzzinājām 27, maija Radio NABA raidījumā "Studenta pietura"

LU Medicīnas fakultāte

LU Medicīnas fakultāte

Sarunā ar LU Medicīnas fakultātes dekāni prof. Ingrīdu Rumbu-Rozenfeldi un studentiem Dāvi Vecumklānu un Kārli Pleiko gan atklājām šīs fakultātes muzikālo pusi, gan pārrunājām biežākos stereotipus par topošajiem mediķiem un farmacētiem un uzzinājām par nozares lielākajiem izaicinājumiem.

LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāte

LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāte

Par ideālajiem studentiem, kam galvā esot putni, kā stāsta Studējošo pašpārvaldes pārstāves. Studijā viesojas PPMF dekāns profesors Andris Grīnfelds, pašpārvaldes vadītāja Linda Berga un par pasākumiem atbildīga Katrīna. 

LU Sociālo zinātņu fakultāte

LU Sociālo zinātņu fakultāte

Raidījumā viesosies gan dekāns prof. Juris Rozenvalds, gan Studentu pašpārvalde, kā arī dzirdēsim par SZF raidījumu, kas citu fakultāšu vidū ir guvis atzinību – Kivi TV. Uzzināsim, kas ir tas, kas dekānu aizrauj savā darbā, uzzināsim, kā darbojas dzeltenie studentu labā, kā arī Kivi TV pirmsākumus.

LU Teoloģijas fakultāte

LU Teoloģijas fakultāte

Alma Mater ēkas tālākajā stūrī ir teologu valstība, kur tiek sagatavoti akadēmiski izglītoti teologi, reliģiju pētnieki, reliģijas un ētikas skolotāji. Kādēļ studēt teoloģijas fakultātē, vai tur tiek rīkotas Ziemassvētku balles – šodien studijas viesiem teoloģijas studentiem, uzdosim jautājumus, kas jau ilgi nodarbinājuši prātus.

LU Vēstures un filozofijas fakultāte

LU Vēstures un filozofijas fakultāte

Fakultāte, kurā savijas mūsdienas ar sendienām, dažādiem pasaules uzskatiem un filozofijas skolām. Šajā raidījumā iepazīnām studentu dzīvi fakultātē, studiju procesu, filozofu un vēsturnieku līdzāspastāvēšanu.