Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Studenta pietura
Pēdējās izmaiņas veiktas:
26.10.2012.


Vada: studenti
Stils: studentu dzīve
E-pasts:pietura@radionaba.lv

LSM lapa un audio arhīvs

Audio arhīvs Mixcloud vietnē

Raidījums skan pirmdienās 16:00-17:00.

Stāsts ir par to, kā dzīvo studenti - esošie, bijušie un topošie. Piedāvājam dažādus stāstus, tematus un spilgtas personības. Runājam gan par mācību procesu, gan arī to, kā pilnvērtīgi pavadīt brīvo laiku. Katru pirmdienu raidījumā aicinām viesoties cilvēkus, kas zina, ko teikt. Atskatāmies pagātnē un ieskatāmies nākotnē.

Lai raidījumu veidotu kopā ar klausītājiem, gaidām ieteikumus, komentārus un jautājumus uz raidījuma e-pastu pietura@radionaba.lv.

 

Raidījumos

Nav pieejama neviena ziņa.
 • Remarka #11
  19.09.2012

  18. septembrī raidījumā "Remarka" viesojās izrādes "Kroplis", kas top Kaņepes Kultūras centrā, radošā komanda - režisore Oļesja Rubene, aktieris Ivars Krasts un scenogrāfe un kostīmu māksliniece Liene Jonīte. Piedāvājam noklausīties sarunas ierakstu.

 • Viena balta nakts
  17.09.2012

  Baltā Nakts - nakts, kad Rīga kļuva nedaudz gaišāka. Diennakts tumšajā laikā no 8. uz 9. septembri Rīgas centrā un radošajos kvartālos bija iespēja piedalīties dažādos pasākumos un apskatīt vairāk kā 60 mākslas objektus.

 • Izstāde "Sukubs" – notikums latviešu glezniecībā un kafejniecībā
  09.09.2012

  Līdz 2013. gada 16.martam Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā (Elizabetes ielā 57a, dz. 26, Rīgā) skatāma leģendārai 20. gadsimta 20. gadu Rīgas kafejnīcai veltīta izstāde Sukubs – notikums latviešu glezniecībā un kafejniecībā.

 • Festivāla apskats - "Cita vide" 2. diena
  07.09.2012

  Līdz ar 1. septembra dienu noslēdzās šīs vasaras pēdējās festivāls. Cilvēku jūra nebija manāma, taču grupas, kas iespējams pēdējo reizi spēlē kādā no Latvijas festivāliem bija diezgan. Laika apstākļi nelutināja, taču tas neliedza izbaudīt krāšņās iespējas, ko sniedz Urbānais mežs jeb festivāls Cita Vide.

 • Festivāla apskats - "Cita vide" 1. diena
  06.09.2012

  Šīs vasaras pēdējais mūzikas festivāls Ogrē "Cita vide" notika pirmo reizi. Un šķiet, ka latiņa uzstādīta pietiekami augstu. Populāras grupas. Vasaras nobeiguma svētki. Visiem smaids acīs un sejā.

 • Eksperiments - vai viegli studentam atrast darbu?
  05.09.2012

  Sākoties jaunajam studiju gadam, 39.kabinets uzsāk eksperimentu, lai noskaidrotu, vai viegli studentam atrast darbu?

 • 5.septembrī raidījumā "Atrastās skaņas"
  05.09.2012

 • Remarka #10
  05.09.2012

  4. septembrī raidījumā "Remarka" viesojās Latvijas Leļļu teātra aktieri, iepriekšējās sezonas skatītāju iemīļotākie leļļu pavēlnieki latviešu trupā - Valdis Vanags un Baiba Geķe. Reportāža "No aizkulisēm" leļļu meistare Aija Krūma, kas Latvijas Leļļu teātrī pavadījusi lielāko daļu sava mūža - 45 gadus - klausītājiem ļāva ielūkoties ikdienā skatītājam slēptajā teātra pusē - leļļu meistara darbā. Raidījuma noslēgumā, kā ierasts, "Afiša" - septembra pirmajā pusē gaidāmās aktualitātes, kā arī izcelti Baltajā naktī gaidāmie teatrālie notikumi. Piedāvājam noklausīties raidījuma ierakstu.

 • Nodevīgais telefona zvans publiskā vietā
  04.09.2012

  "Tas ir stulbi un cūcīgi,” tā neizslēgtu mobilo telefonu teātra izrādes laikā novērtē režisors Pēteris Krilovs. Savukārt aktieris Mārtiņš Meiers to salīdzina ar netīrumu, kas sabojājis tik rūpīgi loloto gleznu. Tomēr stāsts ir par mobila telefona lietojumu jebkurā publiskā vietā - arī sabiedriskā transportā. Cik ļoti mūsu nespēja atslēgties no ārpasaules, aizmāršība vai nevarēšana uzgaidīt var traucēt citus?

 • Remarka #9
  22.08.2012

  21. augustā raidījumā "Remarka" viesojās izrādes "Makbets.Mono." idejas autori un radošās personības - režisors Elmārs Seņkovs, scenogrāfs Reinis Dzudzilo un galvenās lomas atveidotājs Jurijs Djakonovs. Savukārt rubrikā "No aizkulisēm" Latvijas Jaunā teātra institūta vadītāja Gundega Laiviņa stāstīja par starptautisko teātra festivālu "Homo Alibi: recycled", nosaucot ne tikai šī festivāla svarīgākos programmas pieturas punktus, bet arī informēja par festivāla tēmas izvēli. Raidījuma noslēgumā - skatuves mākslas afiša un ziņas. Piedāvājam noklausīties raidījuma ierakstu.

 • Ielu mūzikas diena
  20.08.2012

  18. augustā Rīga uz vienu dienu pārvērtās par dzīvas, patiesas un ikvienam pieejamas mūzikas centru. Rīgas svētku laikā jau otro gadu pēc kārtas notika Ielu mūzikas diena.

 • Festivāla LABADABA esence
  19.08.2012

  Pēdējā LabaDaba sērijā par visu, kas festivālu padarīja par sirsnīgi skanošu vasaras notikumu. Mūzika, teātris, peldes baseinā, dziesmas telšu pilsētiņā un pats galvenais - jūsu un 39. kabineta stāsti, tai skaitā par skūpstiem zem ābeles latvāņu laukā.

 • manabalss.lv un gamedev.lv - latvieši var!
  16.08.2012

  Vēl aizvien gadās šur un tur dzirdēt – Latvija neko nevar sasniegt, Latvijā nav nākotnes, Latvija ir nabadzīga zeme, u.t.t. Un patiesi varbūt Latvijā nav milzīgas naftas atradnes un kokogļu raktuves, vai dimantu un zelta atradnes vai milzīgas teritorijas ar neierobežotiem darba resursiem. Taču apgalvojums, ka Latvijā neko nevar sasniegt un nekas nav iespējams daudziem nešķiet patiess.

 • Jaunas skaņas festivālā LABADABA
  15.08.2012

  Festivāls LabaDaba lutināja klausītāju ausis ar nedzirdētām un svaigām skaņām. Grupa "Dzelzs vilks" ieguva tautas mūzikas vaibstus, grupa "Frontlines" parādīja, ko nozīmē īsts "veču kvadrātroks", savukārt jaunais ansamblis "Manta" piedāvāja vēl neierakstītu skaņu materiālu. 39. kabinets vēlas, lai to dzirdētu arī jūs!

 • Festivāla apskats - LABADABA 2012
  14.08.2012

  Turpinot vasaras festivālu sēriju, šoreiz ieskatīsimies festivālā LabaDaba, kas notika no 3. līdz 5. augustam Līgatnes novada "Ratniekos". Uz piecām skatuvēm - Lāča (galvenā), Suņa (šķūnis), Eža (folk, reggae, world), Kraukļa ligzda (electro, Dj), Zaļās pūces miga, kā arī prieka mājā "Ej apskrieties" - uzstājās aptuveni 50 grupas un 30 dīdžeji.

 • Circle Pit Shows! pasākuma atskats Nabaklab
  10.08.2012

  7. augustā norisinājās hardcore un pankmūzikas apcienības "Circle Pit Shows!" rīkotais koncerts. Tajā kā galvenie pasākuma mākslinieki uzstājās grupa The Lowest no Polijas, taču pēc viņiem uzstājās arī grupas no Latvijas, Spit It Out no Cēsīm un dusmīgā pankmūzikas grupa Johny and The Burnouts no Rīgas.

 • Intervija - grupa "Apēdājs"
  09.08.2012

  Grupas "Apēdājs" sastāvā ir tikai trīs cilvēki. Mūzikas patrioti. Un kopš grupas pastāvēšanas sākuma (1996. gads), grupa beidzot ir izdevusi albumu, kuru gaidījuši bija ne tikai viņi paši. Grupas albuma "Mana Vārna" prezentācijā bija ieradušies tik daudz cilvēki, ka daudziem nācās baudīt koncertu ārpus koncerta ēkas - skatoties caur logu.

 • Skanošā dzeja
  08.08.2012

  Semjons Haņins ir viens no redzamākajiem Latvijas krievu dzejnieku tekstgrupas "Orbīta" dalībniekiem. Tieši viņš visbiežāk uzstājas dzejas lasījumos, izrunāto vārdu apvienojot ar elektroniskās un akustiskās mūzikas skaņām, video projekcijām un laikmetīgo deju. Neskatoties uz to, pats dzejnieks to sauc par nejaušību, jo sākotnēji uzskatījis, ka darbosies tikai ar rakstīto vārdu.

 • Skaņu manipulators
  01.08.2012

  "Mums - bītmeikeriem - labi ir tas, ka varam pārvaldīt katru sīkāko detaļu, katru skaņu atsevišķi," saka Dirty Deal Audio bītmeikeru cīņu uzvarētājs Oriole jeb Uģis Vālodze. Devāmies pie viņa noskaidrot, kāds īsti ir bītu radīšanas process.

 • Jauns raidījums "Metāla pasaules hronikas"
  01.08.2012

  No augusta Radio NABA ēterā katru ceturtdienu no plkst. 23.00 līdz pusnaktij skan jauns raidījums "Metāla pasaules hronikas".

 • Festivāla apskats - "Fonofest 2012"
  31.07.2012

  Iedomājieties skatu – milzīga pļava, meža ielokā, pilna ar teltīm un fonā skan laba mūzika. Tieši tā bija 13. un 14. Augustā, kad Cēsīs, Uplandos, notika kārtējais Fonofest pasākums. Izcili lieliska mūzika, atpūta, sporta spēles un pozitīvi atvērta publika. Fantastiska sajūta, kad cilvēki saprot, ka šī atmosfēra ir tepat Latvijā. To, kā mums gāja aicinām nobaudīt mūsu audio sižetā. Lai jaukas emocijas arī Jums!

 • Festivāla apskats - "Positivus 2012" 2. diena
  31.07.2012

  Festivāls "Positivus" ir vieta trakulībām un brīnumiem. Kāds vīrietis pastāstija, ka te viņš ballējas ar draugu, te nākamajā rītā draugs atrodams Igaunijā. Bet grupas "Zebra Island" dalībniece mums atklāja, ka igauņi ir gana mazi, lai salīstu mugursomā. Festivālam izskanot, kāda pozitīvnieku kompānija sacīja, ka nākamgad arī būs klāt, jo paliks turpat.

 • Festivāla atskats - "Positivus 2012" 1. diena
  30.07.2012

  20. un 21. jūlijā Salacgrīvā norisinājās sestais "Positivus" festivāls. Nevar noliegt, ka arī šogad pasākums ir izdevies. Ja ne tā - vai būtu ieradušies skaitā 25 000 pozitīvnieku? 39. kabinets bija klāt un tvēra "Positivus" gaisotni. Piedāvājam ieskatu 1. dienas notikumos gan festivāla zonā, gan telšu pilsētiņā.

 • Metālmūzikas Gada balvas ieguvējs - Jānis Umbraška
  27.07.2012

  Mūzika. Tumsa. Milzīgs daudzums cilvēku. Ķēdes. Ādas bikses. Gari mati. Vīriešu bārdas. Sieviešu melnās acis. Kerzi. Un parādās gaismas, kas apžilbina. Skaņa un ritms, kas izārda sirdi. Cilvēki pārvēršas.

 • Vintage mode
  25.07.2012

  Vintage mode ir personības atspoguļošana ar apģērbu, kuram ir laika pievienotā vērtība. Tas ir jauns vai lietots apģērbs, kas saglabājies no 20. gadsimta. Savukārt, second hand ir lietots apģērbs, kas šūts 21. gadsimtā. Arī Rīgā ir gan vintage, gan second hand veikali, piemēram, De’Žavu, Bonēra, Ze Store un Otrā elpa. Katrs no šiem veikaliem piedāvā ko pilnīgu atšķirīgu, ko neredzētu, iespējams, pat ko nebijušu, kas piesaista pārliecinātus un izvēlīgus cilvēkus. Tos, kuri ir drosmīgi, atvērti pārmaiņām un meklē ko tādu, ar ko atšķirties.

 • Summer Sound 2012
  24.07.2012

  Saules siltums, smiltis un atvēsinoša jūra. 6. un 7. jūlijā Liepājas pludmalē norisinājās festivāls "Summer Sound 2012", kur uzstājās vairāk nekā 100 izpildītāju no dažādām pasaules valstīm. 7 dažādu stilu skatuves: Okartes Pludmales, Cēsu Alus, Fantasy Garden, Alternatīvā un Teātra bāra skatuve, kā arī Shark Energy deju un Nabaklab telts, pulcēja visdažādāko mūzikas žanru mīļotājus.

 • Sērfot pa dīvānu - Couchsurfing
  24.07.2012

  Vai esi kādreiz mēģinājis sērfot pa dīvānu? Varbūt izklausās nedaudz amizanti, bet sērfošana pa dīvāniem ir kļuvusi par populārāko ceļošanas izdevumu ekonomēšanas variantu un lielisku iespēju iepazīties ar jauniem cilvēkiem no visas pasaules.

 • Iesildoties "Positivus 2012"
  20.07.2012

  Gaidot "Positivus 2012" festivālu, 39. kabinets sarunājās ar ikgadējiem Positivus apmeklētājiem - Miķeli, Ievu un Noru, kuri sniedz dažādus ieteikumus - ko noteikti neaizmirst ielikt mugursomā. Vasarīgi romantisks stāsts no Sintijas un Uģa, kuri iepazinās pagājušajā vasarā, tieši Positivus festivālā. Kā arī komentārs no Positivus organizatora Ģirta Majora.

 • Dirty Deal Audio bītmeikeru cīņas
  19.07.2012

  Lielākās latviešu elektroniskās mūzikas pārstāvniecības Dirty Deal Audio rīkotajā atlases kārtā pirms Baltijas bītmeikeru cīņas Lietuvā noskaidrots, ka Latviju pārstāvēs jaunie mūziķi Oriole un 181h.

 • LABA DABA izziņo pasākuma dalībniekus
  16.07.2012

  Starptautiskais mūzikas festivāls LABA DABA atklāj lielāko daļu dalībnieku, kas šogad uzstāsies festivālā.

 • SAUDADE!!!

  Netulkojams vārds... kas nozimē???